VÍTÁME VÁS!|29. a 30. 6. od 9.00 hodin: Sledujte ŽIVĚ mezinárodní voltižní závody CVI Frenštát 2019 na EquiTV.cz|Vyhrajte knihu na dovolenou. Obchod Koňské knihy nabízí přes 70 titulů|Jezdecká inzerce.CZ - ZDARMA, SNADNO A RYCHLE! - www.jezdeckainzerce.cz|Knižní novinka Fitness pro jezdce|Recenze na knihu Konejšivé signály a řeč těla u koní|Online katalog plemenných hřebců 2019 na Jezdci.cz |REGISTRUJTE SVŮJ E-MAIL a odebírejte INFORMACE O NOVÝCH VIDEÍCH!|Sledujte YouTube kanál EquiTV!|Přidejte se k nám na FACEBOOKU!|Sledujte nás také na INSTAGRAMu!|Koňskéknihy.cz - nejvíce knih o koních na jednom místě|ZVEME VÁS:|26. - 30. 6. Zduchovice - ČSP Velká cena |27. - 30. 6. Frenštát p. R. - mezinárodní voltižní CVI|3. - 7. 7. Martinice - Memoriál Jana Papouška|5. - 7. 7. Zduchovice - drezurní závody|6. - 7. 7. Pardubice - závody spřežení|10. - 14. 7. Zduchovice - skokové závody|10. - 14. 7. Královice - MČR v drezuře a paradrezuře|14. 7. Brno - Panská lícha - skokové závody|NAVŠTIVTE:|JEZDCI.CZ|JEZDECKÝ ZPRAVODAJ: TISKNĚTE, STAHUJTE, SDÍLEJTE ZDARMA!|Nechte si posílat Jezdecký zpravodaj na e-mail|MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:|KONĚ NA PRODEJ|ŠIROKÁ NABÍDKA VYBAVENÍ PRO JEZDCE|NABÍZÍM PRÁCI U KONÍ!|NABÍDKA USTÁJENÍ|Nejoblíbenější značka pro péči o koně|PROMO AKCE: 2x kloubní výživa Geloren za 2.222 Kč|Nejúčinnější kloubní výživa s kyselinou hyaluronovou|NOVINKA: Farnam Koňský gel - kostivalový masážní|Flexus® Bandage - revoluční elastická víceúčelová bandáž|Sport Forte - poháry, medaile, sportovní ceny|Špičkový lesk na hřívu a ocas|Unikátní mast na kopyta|Tekuté mýdlo na čištění kůže|Chladící a uklidňující gel|Šampón pro Vás i Vašeho koně|Objednejte si PREMIUM PROGRAM EQUITV!|Vzorkovna JEZDECKYOBCHOD.cz - METRO "C" - Nádraží Holešovice|PODPORUJEME:|Český skokový pohár|Zlatá podkova|Paragan Jump Tour 2019|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|závodiště Velká Chuchle|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|Olomouc|Panská lícha|Hořovice

Jadlovský a Suchá vybojovali v Budislavicích první mistrovské tituly

08.06.2019  |  AUTOR  |  PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

O první mistrovské tituly se letos bojovalo v Budislavicích na Plzeňsku. V sobotu 1. června se tam jelo mistrovství České republiky ve vytrvalosti spojené s mezinárodními závody kategorie CEI. Podívejte se na souhrnnou reportáž televize EquiTV.

O první mistrovské tituly se letos bojovalo v Budislavicích na Plzeňsku. V sobotu 1. června se tam jelo mistrovství České republiky ve vytrvalosti spojené s mezinárodními závody kategorie CEI. Novinkou byl oddělený start mezinárodních soutěží a mistrovství České republiky, pokud se tedy konkrétní jezdci a koně neúčastnili zároveň obou dvou kategorií. V takovém případě startovali s mezinárodní skupinou.

Šestici jezdců v mezinárodní soutěži CEI s dvěma hvězdami čekala trasa dlouhá 120 kilometrů, na kterou se vydali přesně v šest hodin ráno. S patnáctiminutovým odstupem po nich vyrazil Petr Jadlovský v sedle klisny Bint Akkry. Tento zkušený český reprezentant byl tentokrát hodnocen pouze do národního šampionátu, což byl, jak jsme již zmínili, důvod k samostatnému startu. Náskok mezinárodní skupiny však začal rychle stahovat. V první etapě byl o sedm minut rychlejší než vedoucí jezdkyně, Lucie Krejčová na Lamie. Té trval první čtyřicetikilometrový okruh 2 hodiny 39 minut a 19 sekund. O tři sekundy za ní dojela Barbora Koderová s Agentem Jackem. Třetí Táňa Terberová v sedle Kaité na ně ztrácela dvanáct minut. Hned po první části byl pro nepravidelné chody vyloučen valach WRK Nadjhan jediné zahraniční účastnice Němky Martiny Rudolf.

V cíli druhé etapy, kterou zvládla nejlépe Lucie Krejčová s Lamiou, byly vyloučeny další tři dvojice a v mezinárodním závodu pokračovala vedle Lucie Krejčové už jen Barbora Koderová. V závěsu za nimi šeřil síly Petr Jadlovský, aby nakonec v třetí a čtvrté části zaútočil na nejlepší výsledek. V třetí etapě stáhl osm minut a v závěru byl rychlejší dokonce o více než půl hodiny. Do cíle tak dorazil jako novopečený mistr České republiky v kategorii seniorů. Celkem na zdolání 120 kilometrů potřeboval 8 hodin a 22 minut. Druhé místo obsadila Lucie Krejčová, která se vedle stříbra z mistrovství republiky mohla radovat z vítězství v mezinárodní soutěži CEI, kam se výkon Petra Jadlovského nezapočítával. Barbora Koderová se držela až do poslední etapy. Soutěž však nakonec, podobně jako většina startovního pole, nedokončila.

Pro juniory a mladé jezdce byla připravená trasa měřící 80 kilometrů. Jedinou jezdkyní nahlášenou samostatně do národního šampionátu byla Kateřina Suchá na Lucií Ferrou, která opět startovala zvlášť, a to ještě dříve než účastníci CEI. Po ní pak vyjelo do terénu osm dvojic, jež závodily v mistrovské i mezinárodní soutěži zároveň. Kateřina Suchá nasadila natolik rychlé tempo, že se jí nikomu ze soupeřů na osmdesáti kilometrech nepodařilo dohnat. Do cíle poslední třetí etapy dojela v čase 4 hodiny 48 minut a 31 minut a zajistila si tak zlatou medaili a titul mistryně republiky. Velmi těsný byl souboj o další pozice na stupních vítězů. Druhá nakonec dojela Justina Sedláková na AE Egyptian Hakeem. Ta zároveň obsadila první místo v CEI s jednou hvězdou. O pouhé dvě sekundy porazila Kateřinu Vavruškovou, jež brala s klisnou Samantou mistrovský bronz a v mezinárodním hodnocení skončila druhá. Pro úplnost nesmíme zapomenout ani na třetí místo z mezinárodní soutěže CEI na 80 kilometrů, které získala Kateřina Teplá. V sedle Matyase zaostala za vedoucími jezdkyněmi o dvanáct minut. Záznam z mistrovství republiky ve vytrvalosti si můžete pustit na našem webu www.equit.cz.

POŘAD: Netradiční jezdecké disciplíny