Jadlovský a Suchá vybojovali v Budislavicích první mistrovské tituly

O první mistrovské tituly se letos bojovalo v Budislavicích na Plzeňsku. V sobotu 1. června se tam jelo mistrovství České republiky ve vytrvalosti spojené s mezinárodními závody kategorie CEI. Podívejte se na souhrnnou reportáž televize EquiTV.

08.06.2019 11:42  |  Pořad: Vytrvalost  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

O první mistrovské tituly se letos bojovalo v Budislavicích na Plzeňsku. V sobotu 1. června se tam jelo mistrovství České republiky ve vytrvalosti spojené s mezinárodními závody kategorie CEI. Novinkou byl oddělený start mezinárodních soutěží a mistrovství České republiky, pokud se tedy konkrétní jezdci a koně neúčastnili zároveň obou dvou kategorií. V takovém případě startovali s mezinárodní skupinou.

Šestici jezdců v mezinárodní soutěži CEI s dvěma hvězdami čekala trasa dlouhá 120 kilometrů, na kterou se vydali přesně v šest hodin ráno. S patnáctiminutovým odstupem po nich vyrazil Petr Jadlovský v sedle klisny Bint Akkry. Tento zkušený český reprezentant byl tentokrát hodnocen pouze do národního šampionátu, což byl, jak jsme již zmínili, důvod k samostatnému startu. Náskok mezinárodní skupiny však začal rychle stahovat. V první etapě byl o sedm minut rychlejší než vedoucí jezdkyně, Lucie Krejčová na Lamie. Té trval první čtyřicetikilometrový okruh 2 hodiny 39 minut a 19 sekund. O tři sekundy za ní dojela Barbora Koderová s Agentem Jackem. Třetí Táňa Terberová v sedle Kaité na ně ztrácela dvanáct minut. Hned po první části byl pro nepravidelné chody vyloučen valach WRK Nadjhan jediné zahraniční účastnice Němky Martiny Rudolf.

V cíli druhé etapy, kterou zvládla nejlépe Lucie Krejčová s Lamiou, byly vyloučeny další tři dvojice a v mezinárodním závodu pokračovala vedle Lucie Krejčové už jen Barbora Koderová. V závěsu za nimi šeřil síly Petr Jadlovský, aby nakonec v třetí a čtvrté části zaútočil na nejlepší výsledek. V třetí etapě stáhl osm minut a v závěru byl rychlejší dokonce o více než půl hodiny. Do cíle tak dorazil jako novopečený mistr České republiky v kategorii seniorů. Celkem na zdolání 120 kilometrů potřeboval 8 hodin a 22 minut. Druhé místo obsadila Lucie Krejčová, která se vedle stříbra z mistrovství republiky mohla radovat z vítězství v mezinárodní soutěži CEI, kam se výkon Petra Jadlovského nezapočítával. Barbora Koderová se držela až do poslední etapy. Soutěž však nakonec, podobně jako většina startovního pole, nedokončila.

Pro juniory a mladé jezdce byla připravená trasa měřící 80 kilometrů. Jedinou jezdkyní nahlášenou samostatně do národního šampionátu byla Kateřina Suchá na Lucií Ferrou, která opět startovala zvlášť, a to ještě dříve než účastníci CEI. Po ní pak vyjelo do terénu osm dvojic, jež závodily v mistrovské i mezinárodní soutěži zároveň. Kateřina Suchá nasadila natolik rychlé tempo, že se jí nikomu ze soupeřů na osmdesáti kilometrech nepodařilo dohnat. Do cíle poslední třetí etapy dojela v čase 4 hodiny 48 minut a 31 minut a zajistila si tak zlatou medaili a titul mistryně republiky. Velmi těsný byl souboj o další pozice na stupních vítězů. Druhá nakonec dojela Justina Sedláková na AE Egyptian Hakeem. Ta zároveň obsadila první místo v CEI s jednou hvězdou. O pouhé dvě sekundy porazila Kateřinu Vavruškovou, jež brala s klisnou Samantou mistrovský bronz a v mezinárodním hodnocení skončila druhá. Pro úplnost nesmíme zapomenout ani na třetí místo z mezinárodní soutěže CEI na 80 kilometrů, které získala Kateřina Teplá. V sedle Matyase zaostala za vedoucími jezdkyněmi o dvanáct minut. Záznam z mistrovství republiky ve vytrvalosti si můžete pustit na našem webu www.equit.cz.

NE⏳21.04. ⏰13:30 dostihy Praha Chuchle ▶️