Hablovič mezi ženami. Při MČR 2020 ve voltiži uspěli loňští mistři

Tlumačov hostil během třetího zářijového víkendu mistrovství České republiky ve voltiži. V hlavní kategorii jednotlivců soupeřila smíšená trojice seniorských reprezentantů a podle očekávání své soupeřky předstihl jediný muž na startovní listině.

24.09.2020 16:30  |  Pořad: Voltiž  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

V soutěži dvojic předváděly stejně jako v loňském roce nejlepší výkony Barbora Trávníčková a Adéla Kotolová na koni Landar vedeném Petrou Cinerovou z TJJ Lucky Drásov. Jejich průměrné hodnocení bylo 7,483 bodu.

Juniorskou kategorii A ovládla Adéla Kotolová taktéž na Landarovi, jež z pomyslného trůnu sesadila Terezu Czyžovou. Tato dlouhodobě velmi úspěšná reprezentantka TJ Slovanu Frenštát pod Radhoštěm, která cvičila na Aladinovi lonžovaném Ondřejem Svobodou, si tak letos odvezla z Tlumačova „pouze“ titul vicemistryně. Na třetím místě skončila Lucie Kubíková z Jezdeckého klubu voltiž Albertovec startující na Patriotovi-NF pod vedením Ladislava Menšíka.

Stejný kůň i lonžér dopomohli k mistrovskému titulu v juniorské kategorii B Emě Žůrkové, za níž se umístily Vanessa Mazochová z Frenštátu a Elisabeth Reslerová s TVT Motion Mnichovice.

Velkou podívanou nabízí vždy soutěž skupin. V té vybojovali nejvyšší příčku stejně jako loni členové TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm, které k dalšímu titulu donesl Aladin s lonžérem Ondřejem Svobodou.

Ve smíšené kategorii seniorů třetí příčku brala Kateřina Reslerová reprezentující TVT Motion Mnichovice. Cvičila na koni s White Magic vedeném Bohdanem Reslerem a rozhodčí ji ohodnotili známkou 7,188 bodu.

Druhé místo obsadila Kateřina Kocurová, jež do mistrovského závodu nastoupila s Patriotem NF a Ladislavem Menšíkem. Svoji soupeřku předstihla o 64 tisícin bodu.

Zlato obhájil jediný muž mezi ženami – Jan Hablovič. Ten s Condorem lonžovaném Libuší Hablovičovou získal ve dvou kolech průměrnou známku 7,905 bodu.