EquiTV.cz

reklama 31D
banner
banner
banner
banner
banner

Devadesátka: London Knights v Madridu první. Prague Lions oslabeni

22.05.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Připomeňte si ve stručnosti páté kolo seriálu Global Champions, které se konalo 17. až 19. května v Madridu. Pro vítězství v týmech si dojeli London Knights. Velkou cenu vyhrál Martin Fuchs, který si tak zajistil účast v Super Grand Prix v Praze.

reklama 32C
banner
banner
banner
banner
banner

Okruh parkurových závodů Global Champions se přesunul do Evropy. Nejlepší jezdci a koně světa se v rámci pátého kola představili ve dnech 17. až 19. května v Madridu. Do týmové soutěže Global Champions League nastoupil za Pražské lvy nizozemský reprezentant Marc Houtzager. V pátečním úvodu získal jeden trestný bod za překročení času, ale o den později předvedl v sedle Sterrehof´s Calimera čistý výkon.

Belgičan Wilm Vermeir absolvoval první kolo s dvěma chybami. Ve druhé části ho nahradila Anna Kellnerová s hnědkou Catch Me If You Can. Jenže na jednom z oxerů ji potkal nepříjemný pád. Klisna z něj vyvázla bez zranění, ale jezdkyně byla hospitalizována se zlomeninou stehenní kosti. Anna Kellnerová se ještě v Madridu musela podrobit operaci. Družstvo bylo v důsledku pádu z pátého kola týmové soutěže vyloučeno a v nejbližší době zůstane oslabeno o českou reprezentantku.

Z madridského klání vyšli vítězně London Knights. Brit Ben Maher s valachem Explosion W nechyboval ani v jednom kole, dvě nuly zaznamenal také švýcarský mladík Martin Fuchs.
Sobota večer nabídla také individuální vrchol mítinku Grand Prix Madridu.  Z Pražských lvů se do ní kvalifikoval Marc Houtzager, který s valachem Sterrehof´s Calimero inkasoval devět trestných bodů a skončil v třetí desítce startujících.

O vítězi rozhodovaly v rozeskakování setiny sekundy. Nejrychleji si s kursem poradil Švýcar Martin Fuchs, který jím v sedle hřebce Chaplina procválal bez zaváhání v čase 39,49 sekundy. 
Stal se tak pátým účastníkem Super Grand Prix, která proběhne v listopadu Praze při závodech Global Champions PlayOffs.

Foto: GCT / Stefano Grasso

POŘAD: Devadesátka EquiTV

reklama 33D
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• sobota 25. ledna od 18.00 hodin v Národním domě na Vinohradech v Praze

www.jezdeckygalavecer.cz

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE