EquiTV.cz

Galavečer ČJF živě 25.1. od 18:00
reklama 31A
banner
banner
banner
banner
banner

Devadesátka EquiTV: Vydařená premiéra CAI v Písečném. Dorazila špička

04.09.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

První ročník vozatajských závodů Rhea Holding Cup CAI3* proběhl v Písečném nad Dyjí na přelomu srpna a září. Na startu se objevila špička, a to nejen středoevropská. Dařilo se členům rodiny Nesvačilových. Podívejte se na krátký souhrn.

reklama 32D
banner
banner
banner
banner

Ve dnech 30. srpna až 1. září se v Písečném nad Dyjí odehrála premiéra mezinárodních vozatajských závodů Rhea Holding Cup kategorie CAI s třemi hvězdami. První ročník přilákal na start poměrně početné a hlavně silné pole účastníků. 
 
V konkurenci jezdců jednospřeží se neztratila česká reprezentantka Markéta Sedlinská. Po velmi pěkném výkonu v maratonu a mezi kužely obsadila páté místo. Nejlépe si vedla Kanaďanka Kelly Houtappels-Bruder. Ta od samého začátku nepustila nikoho do vedení. Zvítězila ve všech dílčích hodnoceních a s odstupem dalších tří trestných bodů se radovala z vítězství.
V kategorii párů dojel na druhém místě domácí zástupce Radek Nesvačil. Před nedělní jízdou mezi kužely dokonce vedl, bezmála deset trestných bodů ho však nakonec připravilo o vítězství, které získal Rakušan Erwin Gillineger.
 
Silnou sestavu měla Česká republika v kategorii čtyřspřeží. Nastoupili do ní totiž všichni tři zástupci rodiny Nesvačilových. Jiří Nesvačil dojel čtvrtý, jeho syn Radek obsadil třetí příčku a nejlepším českým jezdcem byl Jiří Nesvačil junior na druhém místě. Svou třídu v Písečném potvrdil Maďar Jozsef Dobrovitz. Aktuálně jedenáctý muž světového žebříčku vyhrál způsobem start-cíl, když nenašel přemožitele ani v jedné z dílčích disciplín.
 
Foto: Šárka Veinhauerová

POŘAD: Devadesátka EquiTV

reklama 33D
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• sobota 25. ledna od 18.00 hodin v Národním domě na Vinohradech v Praze

www.jezdeckygalavecer.cz

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE