VÍTÁME VÁS!|29. a 30. 6. od 9.00 hodin: Sledujte ŽIVĚ mezinárodní voltižní závody CVI Frenštát 2019 na EquiTV.cz|Vyhrajte knihu na dovolenou. Obchod Koňské knihy nabízí přes 70 titulů|Jezdecká inzerce.CZ - ZDARMA, SNADNO A RYCHLE! - www.jezdeckainzerce.cz|Knižní novinka Fitness pro jezdce|Recenze na knihu Konejšivé signály a řeč těla u koní|Online katalog plemenných hřebců 2019 na Jezdci.cz |REGISTRUJTE SVŮJ E-MAIL a odebírejte INFORMACE O NOVÝCH VIDEÍCH!|Sledujte YouTube kanál EquiTV!|Přidejte se k nám na FACEBOOKU!|Sledujte nás také na INSTAGRAMu!|Koňskéknihy.cz - nejvíce knih o koních na jednom místě|ZVEME VÁS:|26. - 30. 6. Zduchovice - ČSP Velká cena |27. - 30. 6. Frenštát p. R. - mezinárodní voltižní CVI|3. - 7. 7. Martinice - Memoriál Jana Papouška|5. - 7. 7. Zduchovice - drezurní závody|6. - 7. 7. Pardubice - závody spřežení|10. - 14. 7. Zduchovice - skokové závody|10. - 14. 7. Královice - MČR v drezuře a paradrezuře|14. 7. Brno - Panská lícha - skokové závody|NAVŠTIVTE:|JEZDCI.CZ|JEZDECKÝ ZPRAVODAJ: TISKNĚTE, STAHUJTE, SDÍLEJTE ZDARMA!|Nechte si posílat Jezdecký zpravodaj na e-mail|MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:|KONĚ NA PRODEJ|ŠIROKÁ NABÍDKA VYBAVENÍ PRO JEZDCE|NABÍZÍM PRÁCI U KONÍ!|NABÍDKA USTÁJENÍ|Nejoblíbenější značka pro péči o koně|PROMO AKCE: 2x kloubní výživa Geloren za 2.222 Kč|Nejúčinnější kloubní výživa s kyselinou hyaluronovou|NOVINKA: Farnam Koňský gel - kostivalový masážní|Flexus® Bandage - revoluční elastická víceúčelová bandáž|Sport Forte - poháry, medaile, sportovní ceny|Špičkový lesk na hřívu a ocas|Unikátní mast na kopyta|Tekuté mýdlo na čištění kůže|Chladící a uklidňující gel|Šampón pro Vás i Vašeho koně|Objednejte si PREMIUM PROGRAM EQUITV!|Vzorkovna JEZDECKYOBCHOD.cz - METRO "C" - Nádraží Holešovice|PODPORUJEME:|Český skokový pohár|Zlatá podkova|Paragan Jump Tour 2019|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|závodiště Velká Chuchle|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|Olomouc|Panská lícha|Hořovice

Devadesátka EquiTV: Tahal, pak vyhrál. Zlatý pohár pro Northerly Winda

09.06.2019  |  AUTOR  |  PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Sedmiletý Northerly Wind s žokejem Janem Faltejskem si doběhl pro nečekaně lehké vítězství v pardubickém Zlatém poháru. Zástupci stáje Dr. Charvát jako jediný vzdoroval favorit Lamum. Nejpohlednějším doběhem dne byl souboj Evžena s Mazhilisem.

Na závodišti Pardubice se v sobotu 8. června běžel prestižní Zlatý pohár. Klasická steeplechase na 4400 metrů je už 25 let vrcholem první poloviny překážkové sezony.

Tentokrát přilákala malé, ale kvalitní pole. Jako favorit nastupoval vítěz květnové předzkoušky Lamum ze stáje Lokotrans. Černým koněm dostihu byl šestiletý Accelerator ze stáje Scuderia Aichner, který letos vyhrál dva dostihy v italském Miláně

O svižné tempo se podle očekávání postaral ryzák Dangerous Gleam pod Niklasem Lovénem, ale zbylí aktéři se drželi v těsném závěsu.

V dostihu došlo k dvěma pádům. Nejprve ztratila jezdce Yara a ve výběhovém oblouku skončily i naděje Mistera Westminstera. Ze zbylé čtveřice točil do cílové roviny s nejlepšími šancemi favorit Lamum s Andrewem Glassonburym, ale ještě lepší finiš ukázal Northerly Wind s žokejem Janem Faltejskem.

Hnědák ze stáje Dr. Charvát, který loni vyhrál německé Badenia Jagdrennen a doběhl druhý ve Stříbrné trofeji, se v závěru odpoutal o 4 1/2 délky. Druhé místo za suverénním vítězem obsadil Lamum, o dalších dvanáct délek zpět byl třetí Accelerator.

Strhující závěr měla Cena města Pardubic, dvojková cross country na 4500 metrů. Pětiletý Evžen a desetiletý Mazhilis si nedarovali ani metr a jejich jezdci Jaroslav Myška s Josefem Bartošem bojovali až téměř do cíle.

Úspěšnější byl nakonec Evžen. Pro hnědáka stáje Englicovi a Kulhánkovi to bylo páté vítězství z devíti startů.

POŘAD: Devadesátka EquiTV