Devadesátka EquiTV: Skokové MČR dětí a juniorů nabídlo skvělý sport

Zduchovice zažily v neděli 18. srpna vrchol mistrovství ČR dětí a juniorů v parkurovém skákání. Vypsány byly tři individuální kategorie, v kterých kralovaly Rozálie Sovová, Natálie Kovářová a Sára Finsterle. Připomeňte si jejich cestu ke zlatu.

22.08.2019 07:09  |  Pořad: Devadesátka EquiTV  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Parkuroví jezdci ve věkové kategorii dětí a juniorů zažili ve dnech 16. – 18. srpna absolutní vrchol domácí sezony. Ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou se konalo mistrovství České republiky určené právě těmto mladým sportovcům.

Všechny věkové skupiny čekaly tříkolové soutěže, které vrcholily během nedělního programu. Pro děti byl v rozhodujícím kole připraven parkur s překážkami do 120 centimetrů.
O pořadí nejlepších muselo rozhodnout rozeskakování.  Rozálie Sovová v sedle Elly 1 zajela bezchybný parkur v nejrychlejším čase a odvezla si zlato. Druhou příčku získal Viktor Skutecký a bronz brala Emma Sophia Španko.

Pro mladší juniory byla vypsána tři kola od 120 do 130 centimetrů. Také tady přišlo ke slovu rozeskakování. Novopečenou mistryní České republiky mezi jezdci ve věku od 14 do 16 letse stala Natálie Kovářová na ryzákovi Chacco To. Vicemistryní je Tereza Svobodová před Nynou Bartoňkovou.

Starší junioři skákali v průběhu tří dnů parkury od 125 do 130 centimetrů. O vítězi se rozhodovalo mezi trojicí jezdců, kteří byli třikrát bezchybní. Nejlépe se dařilo Sáře Finsterle na Elektře, která procválala cílem rozeskakování se čtyřmi trestnými body v čase 30,70 setin sekundy. Další medailové příčky obsadili Daniel Pospěch a Kateřina Svěráková.