Devadesátka EquiTV: Hamburg Giants si připsali triumf v GCL v Berlíně

Třinácté kolo Global Champions proběhlo o posledním červencovém víkendu v Berlíně a přineslo další napínavé boje v klání týmů a jednotlivců. Ligovou soutěž vyhráli Hamburg Giants a Grand Prix ovládla Dani G. Waldman. Podívejte se na souhrn EquiTV.

31.07.2019 09:39  |  Pořad: Devadesátka EquiTV  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Už potřinácté se letos představili fanouškům nejlepší parkuroví jezdci a koně světa. Další mítink seriálu Global Champions se odehrál během posledního červencového víkendu v areálu Sommergarten v centru Berlína. Sobota 27. července nabídla oba vrcholy závodů, tedy druhé kolo týmové soutěže Global Champions League a posléze také Velkou cenu Berlína.

Za družstvo Pražských lvů tentokrát k ligovému klání nastoupil německý jezdec Marco Kutscher, který zajel v sedle Charca první kolo s chybou. A jedno shození zopakoval i v druhé jízdě s hřebcem Chades of Blue. Druhým želízkem Prague Lions byl Belgičan Niels Bruynseels na Delux van T&L, který vystřídal v prvním kole bezchybného Gerca Schrödera. Ani on nezaváhal a tým si tak v konečném součtu zapsal osm trestných bodů, které stačily na velmi solidní šestou příčku. Vítězství vybojovala dvojice z celku Hamburg Giants zastoupená Nizozemcem Bartem Blesem a méně známým mladým jezdcem Titouanem Schumacherem z Francie.

Nizozemec v sedle hnědáka Israela v.d. Dennehoeve překonal oba parkury německého stavitele Franka Rothenbergera s nulou. Francouzský reprezentant na belgickém valachovi Atome Z dovezl v úvodu jednu chybu, napodruhé však už nezaváhal. V čele bodování družstev jsou Miami Celtics před druhými Shanghai Swans. Třetí místo patří členům London Knights. Prague Lions drží devátou příčku. Grand Prix Berlína ovládla v rozeskakování izraelská jezdkyně Dani G. Waldmann na fenomenální Lizziemary. Izraelka ještě jako Danielle Goldstein vyhrála letos už v Šanghaji, a tak díky ní získal v Berlíně postup do pražské Super Grand Prix Ludger Beerbaum, jenž dojel s valachem Cool Feelingem druhý.