Devadesátka EquiTV: Další královický rekord Zimního poháru a pak tma

O Zimním jezdeckém poháru ČJF se letos mezi jezdci mluví hodně. Zejména parkurová série láme jeden početní rekord za druhým. Víc startů během jednoho dne již asi pojmout nepůjde, ale naštěstí jsou tu i jiná témata. Více řekneme v Devadesátce EquiTV.

13.03.2019 07:21  |  Pořad: Devadesátka EquiTV  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Královice u Slaného se staly již podruhé dějištěm Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace. Parkuroví jezdci se tam v neděli 10. března sjeli k třetímu kolu tohoto halového seriálu. Zájem o účast byl obrovský. Za jeden den se uskutečnilo více než tři sta startů.

Do parkuru stupně L v rámci túry pro jezdce na pony nastoupilo šestadvacet dvojic a více než polovina z nich překonala základní část bez zaváhání. O vítězi tak rozhodovalo rozeskakování. Nejlepší tentokrát byla Anna Abtová. S devítiletým valachem Luckym 31 si vyjela plný počet dvaceti bodů do pohárového žebříčku a s 55 body se vyšvihla na celkovou první příčku.

Přesně padesát dvojic bylo zapsáno na startovní listině jednohvězdového eL, započítávaného do bodování Malé túry.  Pro nejvyšší bodový příděl si dojel Miloslav Příhoda na Quibconě, který absolvoval kurz s čistým kontem v nejlepším čase 44,15 sekundy. Svým vítězstvím nicméně neohrozil dosavadního lídra, kterým je po královickém třetím místě i nadále Tereza Veselá.

Vrcholem závodního maratonu byl parkur bodovaný do Velké túry. Soutěž, která začala až ve večerních hodinách, přinesla tradičně finále pro deset nejlepších dvojic ze základního kola. V rozhodující fázi klání však došlo k výpadku proudu kvůli silnému větru. Dodávku elektrického proudu se nepodařilo obnovit, a tak byl pořadatel nucen soutěž ukončit. Po poradě s jezdci a rozhodčími byly výsledky vyhodnoceny takzvaně ex aequo, což znamená, že všichni finalisté obsadili shodně první příčku.