Čtvrté kolo Světového poháru v Madridu vyšlo nejlépe Epaillardovi

Španělské hlavní město se stalo během posledního listopadového víkendu dějištěm halového Světového poháru v parkurovém skákání. V ročníku 2021/2022 šlo už o čtvrté kolo. Ta předešlá se konala v norském Oslu, ve francouzském Lyonu a v italské Veroně.

02.12.2021 18:00  |  Pořad: Skoky  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Seriál odstartoval v Oslu, kde se 17. října stal vítězem nizozemský jezdec Kevin Jochems. Ten v sedle hřebce Turba Z porazil v rozeskakování dalších šest dvojic, když dojel s čistým výsledkem a o téměř sekundu a půl rychleji, než jeho nejbližší soupeř.

O týden později se konal druhý mítink CSI s pěti hvězdami bodovaný do Světového poháru nejsilnější evropské ligy. Tentokrát ho hostil Lyon, protože tradiční pořadatel druhého kola v Helsinkách letos svou akci zrušil. Z triumfu se radoval Švýcar Martin Fuchs, který spolu s holandským hřebcem Chaplinem zvítězil v rozeskakování o pouhé dvě desetiny sekundy před brazilskou dvojicí Eduardo Pereira De Menezes a H5 Chaganus.

V neděli 7. listopadu proběhlo třetí kolo série World Cup v italské Veroně a podruhé v kariéře tam hlavní soutěž ovládla francouzská dvojice Simon Delestre a Hermes Ryan. Na nejvyšší příčku dosáhli při tomto mítinku už v roce 2015. A protože v letošní sezoně vzdal svou organizaci i Stuttgart, zamířili jezdci pro čtvrtou sadu bodů do Madridu.

Do rozeskakování hlavní soutěže s překážkami do 160 centimetrů se probojovalo šest bezchybných dvojic a hned tři z nich dokázaly čistý výkon zopakovat. Ir Denis Lynch v sedle holandského hnědáka GC Chopin´s Bushi zapsal čas 42,87 sekundy, což mu vyneslo třetí místo. Jen o šestnáct setin sekundy rychlejší byl německý reprezentant David Will na valachovi jménem C Vier, a obsadil tak druhou příčku. Bez trestných bodů a nejrychleji dojel do cíle Francouz Jullien Epaillard. Ten si do Madridu přivezl skvělou formu, když vyhrál už sobotní večerní stopadesátku. V soutěži Světového poháru sedlal francouzského ryzáka Billabong du Roumois a druhému Němci nadělil v rozeskakování sekundu a půl.

SO⏳04.05. ⏰13:00 dostihy Most ▶️
NE⏳05.05. ⏰08:00 skoky ČSP Brno ▶️
NE⏳05.05. ⏰13:00 skoky Praha Chuchle ▶️