Brno nabídlo při CDI skvělou podívanou. Vrcholem byly volné úlohy

Unikly vám výsledky z mezinárodních drezurních závodů CDI v Brně? Neviděli jste jízdy nejlepších dvojic? Nevadí. Podívejte se na souhrnnou reportáž internetové televize EquiTV. Skvěle zajel vítěz Světového pohár, ale i čeští jezdci.

29.06.2019 09:20  |  Pořad: Drezura  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Jezdecký areál v Brně na Panské líše hostil ve dnech 21. - 23. června už po jednadvacáté mezinárodní drezurní závody CDI. Ty nabídly řadu úloh pro jezdce všech věkových kategorií až po nejobtížnější seniorskou Grand Prix Freestyle, započítávanou do bodování Světového poháru.

Takzvaná Velká runda zařazená do soutěží CDI s třemi hvězdami vyvrcholila v sobotu úlohou Grand Prix Special. Velmi pěkný výkon ohodnocený známkou 67,808 % předvedla domácí reprezentantka Libuše Mencke s meklenburským valachem Syriem. V konečné výsledkové listině to stačilo na čtvrtou příčku. Jednou z hvězd letošního ročníku byla rakouská jezdkyně Ulrike Prunthaller. Ta do této túry nastoupila s hnědákem Bartlgut´s Ducciem. Nakonec z toho byla známka lehce přesahující 68 % a třetí místo. O něco výše ocenili rozhodčí sestavu Nizozemce Remyho Bastingse s Ambassadorem, který tak vybojoval druhé místo. Vítězem se stal Francouz Alexander Ayache, který v Brně dokázal před lety vyhrát i Světový pohár. Tuto úlohu předvedl s holandským valachem Zo What a dostal za ní přes 71 %.

Nedělní program přinesl divácky atraktivní volné jízdy. Českým jezdcům se dařilo v závěru Malé rundy. Hana Vášáryová v sedle koně Santos Dumont dovezla v úloze Intermediate 1 - kür téměř 69 a půl procenta, což stačilo na čtvrté místo. Pomyslný bronz získala nizozemská jezdkyně Petri Bax, která si s ryzákem Esperadem Estebanem zapsala téměř 70 %. Vysoko hodnocený Freestyle, za více než 71 a půl procenta, zajel český reprezentant Fabrizio Sigismondi s Elegantem 1. Přesto se našla ještě jedna dvojice, která se sboru rozhodčích líbila více, a to Francouzka Rachel Bastady a Donnerdiora. Její výsledek výrazně překročil 74 %.

Absolutním vrcholem mítinku byla nedělní volná Grand Prix bodovaná do seriálu Světového poháru. Už sobotní kvalifikace dávala tušit, kdo bude bojovat o přední příčky. Nicméně o den později do volných sestav nenastoupila Ulrike Prunthaller a to otevřelo dveře českému jezdci Michalovi Košťálovi, který získal třetí místo. Za svůj výkon v sedle valacha Little Jacka obdržel bezmála 70 %. Druhou příčku obsadila estonská jezdkyně Grete Ayache. V tandemu s ryzákem Faraem du Raia si vyjela známku těsně pod hranicí 72 %. Vítězem se stal největší favorit, Němec Frederic Wandres, který je aktuálně třicátým mužem světového žebříčku.

V Brně sice nezávodil se svou stájovou jedničkou, i tak však nenašel přemožitele, ani v sobotní kvalifikaci, ani o den později v Grand Prix kür. S oldenburským hnědákem Westminsterem dostal 75,265 %. Záznam mezinárodních závodů na Panské líše si můžete pustit na adrese www.equitv.cz.