Brno hostilo paravoltižní MČR. Nejvyšší známka padla v soutěži dvojic

Ve dnech 2. až 3. října proběhlo v Brně paravoltižní mistrovství České republiky. O medaile se bojovalo hned v devíti kategoriích. Nejvyšší celkovou známku v hodnotě 8,40 si zapsaly Barbora Ševčíková a Vanesa Folwarczna v soutěži dvojic.

08.10.2021 08:00  |  Pořad: Voltiž  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Mistrovství České republiky v paravoltiži tradičně uzavřelo sérii národních šampionátů. Letos jej hostil areál Veterinární univerzity v Brně a o organizaci se staral tým JK Fany Hostěnice pod vedením ředitelky závodů Jany Tomiškové. Stejně jako loni, závodili účastníci o tituly v devíti kategoriích.

Mezi jezdci v kategorii s tělesným postižením TP1 se rozhodčím líbily nejvíce výkony Barbory Ševčíkové, která cvičila na hanoverském valachovi jménem Call Me Grand. Stříbro získala Lucie Putnová s Valiskou a bronz si odvezl Jan Novák, který se představil s Landrasem. Valach Call Me Grand byl také součástí zlaté dvojice v kategorii TP2. Novopečenou mistryní republiky se stala Pavla Tetaurová. Marcela Mikelová s Valiskou dojela na druhém místě a třetí příčku obsadila Dominika Pánková na Landrasovi.

V soutěži jezdců s mentálním hendikepem MP1 se nejlepšími sestavami blýskla Zuzana Filoušová s Besinou, která jen o šest desetin bodu porazila druhou Elišku Vrbkovou. Ta cvičila na téže klisně. Bronz převzala při dekorování Petra Maláková, které k medaili dopomohl valach Call Me Grand. V případě soutěže MP2 cvičily všechny jezdkyně z TOP3 na Besině. Vítězkou se stala Anna Rotscheinová, před Terezou Huynhovou a Petrou Mikuláštíkovou.

Mistryní pro rok 2021 v kategorii LPP je Hana Šimečková, která se představila s Valiskou. S tou závodil i bronzový účastník Michal Sperát. Na druhé místo se mezi ně dokázal vklínit Štěpán Švarc, který absolvoval šampionát s valachem Call Me Grand. Klisna slezského norika Kenya dojela spolu s Barborou Mikeskovou pro titul v kategorii LPT. Druhé místo získala dvojice Sebastian Lodin a polský ušlechtilý polokrevník Hasan. A do třetice to byla opět Kenya, která s Alici Stavárkovou dojela pro bronz. Rovněž v soutěži pro jezdce se zdravotním omezením cvičili všichni medailisté s Kenyou. Zlato si vyjela Markéta Horníková, druhá skončila Viktorie Bačová a třetí místo obsadila Zuzana Přikrylová.

V soutěži dvojic padla nejvyšší známka mistrovství. Měla hodnotu 8,40 a zapsaly jí Barbora Ševčíková a Vanesa Folwarczna. O pětadvacet setin méně dostala dvojice Dominika Pánková a Anna Marie Koudelková. Obě dvojice cvičily s Landrasem. Třetí příčku braly Kamila Linková a Barbora Mikesková. Nejúspěšnější skupina roku 2021 je TJJ Lucky Drásov. Stříbro si odvezli cvičeni JK voltiž Trojan a třetí místo patřilo jezdcům z Epony Brno.

SO⏳04.05. ⏰13:00 dostihy Most
NE⏳05.05. ⏰08:00 skoky ČSP Brno ▶️
NE⏳05.05. ⏰13:00 skoky Praha Chuchle ▶️