Zduchovický vrchol PGC objektivem EquiTV

V neděli 31. října vyvrcholil na kolbišti Jezdeckého centra Resort Zduchovice první ročník seriálu Pony-games Cup, kterého se mohla zúčastnit desítka nejlepších týmů z republiky. Kamery EquiTV u toho nechyběly, a tak se můžete podívat, jak probíhal.

03.11.2016 13:45  |  Pořad: Seznamte se s Pony-games a hrajte si!  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

V rolích hlavních sudích se představili dva renomovaní francouzští rozhodčí, a tak vše probíhalo pod dohledem osob nejpovolanějších, neboť právě z France se k nám soutěže Pony-games dostaly.

V kategorii jezdců do 18 let se na start postavilo šest týmů, ale jeden z celků do hlavního finálového turnaje nepostoupil z důvodu zranění jedné z jezdkyň. První hru pro starší kategorii jezdců do 18 let, kterou byl Basket, vám bohužel neukážeme, jelikož se začalo soutěžit dříve oproti avizovanému časovému harmonogramu. Pro úplnost alespoň zmíníme, že maximálních 12 bodů v ní získal tým Rpety Mělník.

Soutěž Pošťák vyšla nejlépe červenému družstvu z Trojanovic a hned za ním skončili další trojanovičtí jezdci, kteří měli pro změnu modré čapky. Druzí ostatně byli i v předešlé soutěži a v daný okamžik srovnali se svými kolegy skóre. Kameny, to byla třetí soutěž finále jezdců do 18 let. A opět dominovali červení z Trojanovic. Dařilo se také jezdcům v zelených dresech ze stáje NaPoli. Ti dokončili druzí.

Čtvrtou hrou byl Slalom, kterým nejrychleji projeli reprezentanti sdružení jezdců Rpety Mělník. Na dalších místech se pro změnu seřadili dva trojanovické celky. Ve hře Pneu, kdy se jezdci musí provléknout v polovině trati skrz pneumatiku, se na první místo vyhoupli již potřetí červení jezdci z Trojanovic pronásledovaní svými modročervenými kolegy.

Nejinak tomu bylo ve hře Pět vlajek. Také v tomto případě bylo pořadí na dvou nejvyšších příčkách stejné. V sedmé hře Provaz si trojanovičtí pořadí mezi sebou prostřídali, ale vše spělo k tomu, že se z vítězství v turnaji budou radovat červení. To se ostatně potvrdilo i v poslední hře zvané Běž a jeď. Celkem červený tým získal 182 bodů.

Druhý skončil modrofialový tým Rpety Mělník, který nenápadně sbíral kromě dvou tuctů bodů za prvenství jedny body za druhé místo v osmé hře, a hned třikrát si připsali po 8 bodech za třetí příčku. V celoročním bodování se při závěrečném dekorování radoval z vítězství tým Rpety Mělník. V kategorii jezdců do 12 let diváci viděli sportovní zápolení mezi čtyřmi týmy. Ve hře Dva hrnečky nenašli přemožitele účastníci v zelených mikinách ze stáje NaPoli.

Slalom zvládli nejlépe Růžoví panteři. Sbírání míčků z kuželů šlo nejlépe červeným jezdům z Trojanovic, čímž zahájili sérii dílčích prvenství. Nejvíce bodů totiž dostali i ve čtvrté hře Pět vlajek a v páté hře nazvané Pošťák. Zelení jezdci se však nevzdali a po dvou druhých příčkách, jenom třetím a jednom čtvrtém místě vyhráli soutěž zvanou Dvě vlajky.

Jezdci ve stejných dresech ovládli také hru Karton, což pro ně v důsledku znamenalo i vítězství v celém turnaji. Druzí byli jezdci z Trojanovic, třetí pozice patřila Růžovým panterům a čtvrtá jezdcům z celku Rpety Mělník. Vítězem celoročního bodování se stal tým z Trojanovic.

O závěrečné zhodnocení průběhu celého seriálu Pony-games Cup jsme požádali v krátkém rozhovoru hlavní organizátorku celého klání Alžbětu Maškovou...