Zduchovické drezurní MČR pony v souhrnu EquiTV

Mistrovství České republiky 2017 pro drezurní jezdce na pony hostily, stejně jako v předchozích letech, Zduchovice. EquiTV vám přináší souhrn ze soutěží, které byly na programu v posledním dni šampionátu, tedy v neděli 20. srpna.

25.08.2017 11:58  |  Pořad: Drezura  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Tradičním dějištěm mistrovství České republiky jezdců na pony v drezuře a v parkurovém skákání jsou Zduchovice. Letošní termín připadl na 17. až 20. srpna a počet kategorií, v nichž mohli nadějní malí jezdci sbírat medaile, se proti minulému ročníku ještě rozrostl.

Novinkou pro účastníky v drezurních soutěžích byla kategorie Master. Ta nebyla v rámci věkových skupin pony jezdců nijak věkově limitovaná, mohli v ní tedy závodit všichni jezdci ve věku od 8 do 16 let. Soutěžní dvojice čekala tři kola složená z mezinárodních úloh. Bronz vybojovala Sarah Ennie Krušinová s Jolly Jokerem. Velmi dobře si vedla Julie Pásková, která v sedle hnědáka Fleuramos Sem dokonce vyhrála dílčí hodnocení druhého kola. Nakonec si odvážela titul vicemistryně. Vítězkou v premiéře Masters kategorie se stala Nikola Feherová, která ovládla s Kimberly první a třetí kolo. Pro zlato si dojela s průměrnou známkou 66,711 %.

Tříkolová byla také soutěž pro jezdce od 14 do 16 let, kteří závodí s nejvyšší kategorií pony, tedy s kohoutkovou výškou hůlkovou do 148 centimetrů. Bronzovou medaili si na krk pověsila Karolína Gálová, která sedlala poníka jménem Gabriel 1. Průměr jejích známek ze všech třech jízd měl hodnotu 62,551 %. O bezmála čtyři procenta vyšší bylo hodnocení stříbrné dvojice. Tu tvořila Jana Táboříková a Maybe The Best. Mistrovský titul vybojovala suverénní Markéta Lipinská s Niriou, která nenašla přemožitele ani v jednom ze třech vypsaných kol.

Skokovým soutěžím v rámci mistrovství České republiky pony 2017 ve Zduchovicích se budeme věnovat v připravované samostatné reportáži.