Závodní premiéra v Equine Sport Center Olomouc

O oficiálním zahájení provozu Equine Sport Centra v Olomouci Lazcích jsme vás podrobně informovali a dokonce jsme pro vás připravili nejen videoreportáž s virtuální prohlídkou areálu, ale ve spolupráci s pořadateli také přímý internetový přenos...

05.06.2013 18:31  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

...z celého slavnostního dne, kdy byl areál poprvé veřejnosti otevřen v rámci dvoudenních skokových závodů. Během nich se uskutečnilo celkem 511 startů.

Zmíněné slavnostní otevření proběhlo v sobotu 25. května za přítomnosti hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila a předcházela mu ukázka voltiže družstva z Albertovce. – Kdo ví, možná právě ve zdejší nové jezdecké hale jednou budou probíhat také vrcholné voltižní soutěže.

My se ovšem tentokrát budeme věnovat především skokům, o které poslední květnový víkend šlo nejvíce. Konkrétně se podíváme na vrcholné soutěže obou dní – tedy ty na stupni obtížnosti S** s výškou překážek 130 centimetrů.

V sobotu této úrovni vévodili slovenští jezdci. Jediným českým účastníkem z pěti postupujících do rozeskakování byl Ing. Petr Eim s Catangem HT. Ten ovšem v uvedeném rozeskakování jednou chyboval a skončil tak na pátém místě.

Hned dva svěřence provedl základním parkurem bez penalizace František Pál a stejný výsledek zopakoval i v závěrečné části. S koněm Till VR dokončil v čase 35,96 sekundy a obsadil čtvrtou příčku. Salvatore byl o více jak pět sekund rychlejší, a to stačilo na druhý řádek konečné výsledkové listiny.

S třetím místem se musel spokojit Daniel Sýkora s Kométou 4. Jejich výsledný čas byl 33,30 sekundy. A kdo že byl tedy první? Dvojice, která jako jediná pokořila v rozeskakování hranici 30 sekund – tu tvořil Marko Halo a Chicago.

Pojďme se již ale raději věnovat nedělní soutěži na stejné úrovni, kdy se dařilo mnohem více domácím. Vítězkou se tentokrát stala Klára Trunkátová se Safírem 14, jež dokončila stejně jako dalších pět startujících základní kolo i rozeskakování čistě. Její čas byl ovšem 26,02 sekundy, a ten se nikomu překonat nepodařilo. Klára Trunkátová si tak zcela spravila chuť po nevydařeném sobotním výkonu, kdy se Safírem nasbírala celkem 14 trestných bodů.

Podobnou situaci zažil i druhý umístěný v nedělním eSku – Zdeněk Matýsek s Blue Diamondem. Zatímco v sobotu inkasoval 8 trestných bodů za dvě zaváhání, druhý den absolvoval všechny překážky bez penalizace a ve výborném čase 28,34.

Zdeněk Matýsek se mohl radovat i z bronzové příčky v sedle Reine du Bal. Předvedl totiž téměř totožný výkon a čas v rozeskakování se lišil o pouhopouhé dvě setiny sekundy. Konec konců – když nahlédneme do sobotních výsledků, ani v nich nebyl mezi těmito dvěma koňmi velký rozdíl – bodové skóre měli zcela totožné, jen čas s Blue Diamondem byl o zhruba pět sekund delší.

Zkrátka – jak se říká – jednou jsi dole, jednou nahoře. Takový je sport. My se s vámi budeme těšit na další sportovní akce konané v Equine Sport Centru Olomouc, při nichž by kamery EquiTV opět neměly chybět. Na viděnou!