V úvodní Happy Hour 3 NRHA show exceloval Brůček

Ranch Happy Hour Krakovany hostil první dubnový víkend úvodní část čtyřdílné série závodů v reiningu „Happy Hour 3 NRHA show 2013“. EquiTV je mediálním partnerem těchto závodů, a tak se můžete vždy těšit na souhrnnou videoreportáž.

14.04.2013 18:28  |  Pořad: Reining a westernové disciplíny  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Začneme pohledem na dekorování kategorie NRHA Rookie, v níž se nejvíce dařilo Stefanii Eichinger s Call Me Miss Bonanza. Nejlepší českou účastnicí byla Michala Hromádková s AJS Body Jac. Poté se již půjdeme podívat na konkrétní sportovní výkony. Hned první jízda, kterou můžete sledovat v kategorii NRHA Intermediate Open, je tou vůbec nejlepší, kterou bylo možné v dané soutěži vidět. Rakušan Markus Gebert s koněm Shining Step si vysloužil od rozhodčích známku 144,5 bodu a zaslouženě zvítězil. Nikomu z účastníků startujících po této dvojici se totiž lepšího výsledku nepodařilo dosáhnout.

O jeden bod méně obdržel Rafal Dolata s Guess Im A Gunner. Nejlepší českou účastnicí byla Helena Gritzbachová s SL Einstein Dun It, s nímž zvítězila v sobotní soutěži ČJF seniorů. Ta byla součástí kvalifikace pro mistrovství České republiky pod hlavičkou České jezdecké federace.

V této nedělní soutěži se skórem 138,5 bodu asi nebyla příliš spokojena, jelikož stačil jen na páté místo. Později si však mohla ještě spravit chuť v kategorii ČJF Amateur. V té startovala v sedle AP Colonel San Chico a s výslednou známkou 142,5 si vyjela prvenství.

Když už jsme u této kategorie, doplňme, že rozdíl od ostatních konkurentů měla Helena Gritzbachová opravdu výrazný. Na druhém místě skončili shodně Pavel Slabík se Sah Weet Chic a Valentina Losová s Pretty Nics, kteří si vyjeli pouhých 134 bodů. Další polovinu bodu ztrácela Jitka Rejnartová s Un King Cody, které v sobotní soutěži ČJF Senior stačilo 132,5 bodu na druhé místo. Třetí byla v uvedené kategorii již zmíněná Valentina Losová s Pretty Nics.

Posuneme se však již opět do vyšších kategorií – a to konkrétně na NRHA Limited Non Pro. Slušnou sestavu předvedl německý jezdec Gerhard Frater s What A Cielo, ale na vítězství nestačila. O tři body lepší byla Therresia Schlager z Rakouska na koni Colonel Little Step. Třetí příčka patřila domácímu zástupci Miroslavu Doležalovi, jenž je současně majitelem areálu a hlavním pořadatelem závodů. Společně s koněm Together Time zajeli výkon ohodnocený 134 body.

A dostáváme se již k hlavní kategorii NRHA Open. V ní diváci mohli sledovat pět dvojic, přičemž dva jezdci sedlali po dvou koních. Hned první startující – Pavel Orel s Kiowas Smokingun – se bohužel tzv. vynuloval, jelikož udělal o jeden spin navíc. Namísto čtyř jich udělal pět, a tak již bohužel dál pokračoval jen tréninkově. Vidět jsme jej mohli později ještě s Look At The Sunrise. Tentokrát jeho jízda byla ohodnocena 143,5 body, což znamenalo čtvrtou pozici.

Třetí byl rakouský reprezentant Markus Gebert s Colonel Little Step. Jeho výsledná známka byla 145 bodů, což bylo jen o půl bodu méně, než dostal druhý Lukáš Brůček s KD Whizoffthefuture. Vůbec nejlepší výkon ovšem Lukáš Brůček podal se Smart Whizzi. Skóre 147 bodů se opravdu jen tak nevidí a tak vás necháme jeho jízdu vychutnat si celou – a bez komentáře. Za vítězství jen v této kategorii si vyjel 2300 dolarů, což je již opravdu velmi pěkné ocenění! Pokud byste chtěli někdy na reining zavítat osobně, pak máte příležitost již ve dnech 25. – 26. května, kdy se v Krakovanech opět pojede další díl série Happy Hour 3 NRHA show 2013. Ani mi u toho samozřejmě nebudeme chybět!

NE⏳21.04. ⏰13:30 dostihy Praha Chuchle ▶️