V Němčicích odstartoval vozatajský Wetbloc Cup

První kolo nové vozatajské série, kterou pořádá Stáj Afrodita v Němčicích, se konalo v sobotu 29. dubna. EquiTV pro vás připravila sestřih z tohoto mítinku. Na jízdy nejúspěšnějších vozatajů ve třech základních kategoriích se můžete podívat ve videu.

18.05.2017 09:26  |  Pořad: Spřežení  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Se zcela novým projektem přišli na českou vozatajskou scénu pořadatelé ze Stáje Afrodita v Němčicích u Kolína. V letošním roce probíhá v tamním Vigvam Resortu seriál závodů s názvem Wetbloc Cup.

Jedná se o dva kvalifikační závody, na které naváže finále, jež se odehraje v srpnu. V kvalifikacích čekají jezdce vždy tři kola, z kterých se do pořadí započítávají dva nejlepší výsledky.
Jak proběhl premiérový mítink, jenž se konal v sobotu 29. dubna, to vám přiblížíme v následujících minutách...

V kategorii jednospřeží si pro třetí místo dojela Petra Dušková s Nickem. Její celkové skóre mělo hodnotu 270,90 bodu. O necelé tři trestné body méně měl Milan Domes, který zapřahal lipicána jménem Pluto XIV – 1 Pajkos. Jejich výkon stačil na druhou příčku. Soutěž tzv. singlů ovládla Markéta Sedlinská s Conversanem. Jezdkyni se započítávala dvě kola, jejichž součet činil 255,80 bodu.

Nejpočetnější startovní pole čítalo klání dvojspřeží, v němž na medailových pozicích byly mezi účastníky jen nepatrné rozdíly. Třetí příčku vybojoval domácí jezdec z pořádající stáje Josef Hrouda. Ten součet bodů ze dvou nejlepších kol stlačil těsně pod hodnotu 275 bodů. Dlouholetý český reprezentant Jaroslav Kohout s kladrubským párem dosáhl na druhé místo, když dokončil s výsledkem 273,66 bodu. Pouze o patnáct setin trestného bodu méně si vyjel ve dvou započítaných kolech celkový vítěz dvojek Zdeněk Jirásek.

Josef Hrouda ze Stáje Afrodita nastoupil také do královské disciplíny tedy kategorie čtyřspřeží, v níž se sešla konkurence tří vozatajů. Soutěž měl rozjetou výborně, v prvním kole vyhrál. Další účinkování však vzdal. Druhé místo získala Kateřina Sklenská, která soutěž dokončila s konečným součtem 403,45 bodu. Bezmála o sedmdesát trestných bodů méně měl celkový vítěz soutěže čtyřek, kterým byl Petr Vlašic.