V Humpolci oceněni jezdci spřežení a všestrannosti

Jeden z tradičních galavečerů se každoročně odehrává v Humpolci. Předávají se při něm ceny nejúspěšnějším jezdcům spřežení a všestrannost. Letos se konal 20. února, a nejdůležitější momenty z něj vám přinášíme ve videoreportáži EquiTV.

27.02.2016 12:27  |  Pořad: Společenské události  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

V sobotu 20. února proběhla jedna z tradičních společenských událostí jezdeckého sportu. Ve Spolkovém domě v Humpolci se konalo předávání ocenění nejúspěšnějším jezdcům všestrannosti a spřežení, které pořádají příslušné komise disciplín společně s pořadateli Soutěží Zlaté podkovy.

Koněm roku 2015 ve všestrannosti byl vyhodnocen patnáctiletý švédský teplokrevník Fernet Af Kreffe, který v sedle s Jaroslavem Hatlou, vedle dalších úspěchů, vyhrál v dubnu loňského roku olympijskou kvalifikaci v italském Montelibretti.

Poté přišlo na řadu ocenění nejúspěšnějších jezdců všestrannosti uplynulé sezony. V nejmladší dětské kategorii si trofej za rok 2015 odnesla Barbora Vaňková. Mezi jezdci, kteří závodili vloni v kategorii juniorů, se nejlépe dařilo Barboře Kamírové. Tato členka reprezentačního družstva na mistrovství Evropy je i úřadující mistryní České republiky. Barbora Poláková si z Humpolce odvezla cenu pro jezdce roku, kterou získala mezi mladými jezdci do 21 let. Jedním z jejích loňských úspěchů bylo vítězství v rámcové soutěži při mezinárodních závodech v Brně.

Na závěr této části večera padlo jméno seniorského jezdce roku. Tím byl vyhlášen již zmiňovaný dvojnásobný účastník olympijských her Jaroslav Hatla, který nám po slavnostním ceremoniálu poskytl krátký rozhovor.

Druhou disciplínou, ve které se tradičně v Humpolci vyhlašují nejlepší jezdci, je vozatajství. Hlavní roli přitom hraje umístění v žebříčku Českého poháru spřežení.
Dlouhodobě nejúspěšnější jezdkyně v kategorii dvojspřeží pony Monika Pospíšilová snad nikdy nechybí při vyhlašovaní cen v této disciplíně a hlavní trofej získala ve své kategorii i tentokrát. V jednospřeží se vítězem vozatajského poháru stal dlouholetý reprezentant a několikanásobný mistr České republiky Jan Exnar. Nejúspěšnějším vozatajem roku 2015 ve dvojspřeží byl vyhlášen Václav Coufalík, který je držitelem titulu mistr opratí a vyhrál mimo jiné i loňský Zimní Jezdecký pohár spřežení. Za své výborné výsledky získal v Humpolci navíc Zlatý odznak České jezdecké federace.

V královské disciplíně čtyřspřeží si nejvyšší ocenění převzal reprezentant Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem a člen reprezentačního kádru Radek Nesvačil. Také jeho jsme si ihned po slavnostním udílení cen pozvali k reportážnímu mikrofonu.

ST⏳17.04. ⏰14:00 spřežení CAI Kladruby ▶️
ČT⏳18.04. ⏰08:00 spřežení CAI Kladruby ▶️
NE⏳21.04. ⏰14:00 dostihy Praha Chuchle