Triumf Strnadlové ve VC Ostravy v sestřihu EquiTV

V neděli 21. května se v Ostravě jela druhá Velká cena v rámci letošního seriálu Českého skokového poháru. Triumfovala v ní Lucie Strnadlová v sedle klisny Cariny, a díky EquiTV se můžete podívat na sestřih všech finálových jízd včetně té vítězné.

26.05.2017 11:21  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Velká cena Ostravy, která se jela jako druhé kolo Českého skokového poháru, byla postavená na stupni obtížnosti ST**. Její překážky tak dosahovaly výšky do 140 centimetrů. Podle tradičního formátu se do následné finálové části soutěže probojovalo deset nejlepších dvojic.

Jiří Hruška s klisnou Acoradií MX i2M patřil do desítky finalistů. Z první jízdy si přinášel penalizaci za dvě chyby. Druhá jízda se mu však nevydařila a s konečným skóre 24 trestných bodů obsadil 10. příčku. Jen o jednu pozici výše se Jiří Hruška umístil se svým druhým koněm klisnou Oridou-M. Výsledek byl však o poznání lepší. Dovezl si celkem 9 trestných bodů. Stejné skóre, ale lepší dosažený finálový čas zaznamenala Denisa Stránská s klisnou Adélou-S, což stačilo na 8. příčku.

Sedmý dokončil Marek Klus, jenž s Carebisem po dvou chybách v základní části už napodruhé nezaváhal. Z dvojic, které dojely s výsledkem 8 trestných bodů, byla tato nejpomalejší. Od 6. místa jej však dělilo jen 6 setin sekundy. Toto umístění nakonec bral slovenský jezdec Ján Cigán starší, jenž v sedle Arcana zaznamenal v součtu 8 trestných bodů a cílem finále projel v čase 44,87 sekundy. Domácí jezdec Marek Hentšel s Censorem si do finále přinášel 4 trestné body. Jednu chybu udělal také v rozhodující jízdě a s 8 trestnými body dojel pátý.

Ján Cigán mladší byl dalším slovenským hostem v ostravské Velké ceně. Sedlal valacha jménem Kzoom van de Wittemoere a obsadil nakonec 4. místo. Výbornou výchozí pozici měli Marek Klus a Cardo von Wichenstein. Ti jako jediní z celé finálové desítky přicházeli do druhé části soutěže s čistým kontem. Ve finále se ovšem nevyhnuli chybě a čas v hodnotě 43,25 sekundy stačil nakonec na bronzovou příčku. K radosti ostravských fanoušků obsadil 2. místo Marek Hentšel v barvách Jezdeckého klubu Baník s druhým svým svěřencem Pandrholou. Ze základní části měl 4 trestné body za jedno shození, ve finále už k nim žádné další nepřidal.

Podobně jako v případě Marka Hentšela probíhala soutěž také v podání Lucie Strandlové s Carinou 6. V první jízdě chybovala jednou, finále už zvládla bez zaváhání. Díky výbornému finálovému času vybojovala 1. místo a nejvyšší počet bodů do žebříčku seriálu. Lídrem pohárového žebříčku je s 20 body Marek Klus. Za ním je s 15 body Zdeněk Žíla. Čtrnáct bodů má po dvou kolech Českého skokového poháru třetí Denisa Stránská a o jeden bod méně čtvrtá Lucie Strnadlová.

Nezkrácený záznam Velké ceny Ostravy i dalších rámcových soutěží, které byly na programu v neděli 21. května, můžete zhlédnout na našich stránkách www.equitv.cz.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️