Stylšampionát 2013 vyvrcholil ve Svinčicích

Ve Svinčicích u Mostu se ve dnech 26. a 27. října konaly dvoudenní skokové závody, v jejichž rámci vyvrcholil parkurový seriál Stylšampionát 2013 finálovými soutěžemi pro děti a juniory na velkých koních a superfinálem jezdců na pony...

31.10.2013 13:42  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Všechny finálové soutěže byly dvoukolové, ale jednotlivé části se vyhodnocovaly i samostatně. My jsme s kamerou zavítali do Svinčic v neděli, kdy již šlo skutečně o vše. Jako první se postavily na start děti ve věku 12 – 14 let. Ačkoliv se předvedl nejlépe Daniel Pospěch s Pialotou, jenž od stylových komisařů Friedricha Rudolfa Hagendorna a Miloslava Perníčka obdržel 8,3 bodu, v celkových součtech se musel spokojit s druhou příčkou.

V sobotu totiž obdržel pouze 7,6 bodu a 15,9 bodu bylo o jednu desetinu méně, než inkasovala za obě dvě kola Lenka Heřmanová s Pay Dayem reprezentující Jezdecký klub Mělník. Konečnou třetí příčku obsadila Tereza Vysoudilová s Penelopou. Ta druhý závodní den byla s rovnými osmi body druhá, ale za úvodní výkon získala jen 7,1 bodu.

Kategorie juniorů měla mnohem jasnější vývoj než v případě dětí. Naprosto vyrovnaně předvedla Larsona Hana Bařtipánová, jež si v sobotu i v neděli připsala rovných 8 bodů a mohla se tak radovat z třetího stupínku. Druhá skončila po absolování pakrurů ohodnocených známkami 8,4 a 8,2 bodu Denisa Vegrichtová s Jettou. Své jezdecké kvality ovšem potvrdil Viktor Trávníček s Baldinem z Jezdeckého klubu Chomutov. Ten s 8,7 a 8,6 body jednoznačně zvítězil. O zhodnocení výkonů dětí a juniorů na velkých koních jsme požádali zmíněného komisaře Miloslava Perníčka.

Kategorie pony měla nejprve na programu superfinálovou soutěž pro jezdce ve věku 8 až 12 let na pony všech výškových skupin. Jela se tudíž jako handicap, a to na úrovni ZLP. Na nejmenších pony kategorie S startovaly dvě účastnice a první z nich – Karolína Wiesnerová v sedle Sarga – se probojovala výkony ohodnocenými 7,0 a 7,5 body do nejlepší pětice.

Stříbrnou pozici obsadila Anna Helebrantová v sedle pony „A“ jménem Idool Hof Ter Zeedycke. Známka 15,7 znamenala těsný odstup jedné desetiny od třetí Elišky Benešové v sedle Lorina. Za ní následovala s 15 body Anna Julie Skřivánková a Wischibo. Celkové prvenství vybojovala Sára Vingrálková s Bohemia Wild Boyem ze Stáje Derby, přestože v nedělním kole si vysloužila jen 7,6 bodu. To stačilo pouze na dílčí 4. místo. V sobotu ovšem jejich stylový výkon byl ohodnocený 8,5 bodu a celkové skóre 16,1 stačilo s přehledem na nejvyšší řádek výsledkové listiny.

Jezdci ve věku 13 až 16 let již sedlali pouze pony „B“, a tak handicapová soutěž LP měla po celou dobu konstantní výšku kolem 90 cm. Druhá pozice patřila Denise Vegrichtové a Sun Shain. Ta nasbírala v součtu 15,1 bodů, což bylo o 3 desetiny více, než třetí Hana Bařtipánová s Desteny. Jedinou účastnicí této kategorie, která dosáhla hranice 8 bodů, byla Viktorie Theimerová s Chuanitou z JK Amír. Povedlo se jim to v nedělním parkuru a díky 7,8 bodu ze soboty jim nestálo nic v cestě za celkovým vítězstvím.

K závěrečnému zhodnocení kategorií pony jsme opět pozvali Miloslava Perníčka a společně s ním i jeho ženu Janu Perníčkovou, jež je manažerkou pony komise České jezdecké federace.