Studničkova výhra v 1.kole CHT v reportáži EquiTV

Zahajovací kolo Champions Tour 2016 se odehrálo v neděli 3. dubna v Hradištku u Sadské. První vítězství v letošní sérii si v soutěži stupně ST* připsal Jan Studnička s Datasys Corcovadem. Souhrnnou videoreportáž ze soutěže vám přináší EquiTV.

09.04.2016 10:34  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Vrcholnou soutěží prvních venkovních skokových závodů v Hradištku u Sadské byla v neděli 3. dubna soutěž zařazená do seriálu Champions Tour 2016 na stupni obtížnosti ST*, kdy parkurové překážky dosahují 135 centimetrů.

Z dvaatřiceti dvojic na startu dokázalo překonat základní kurz bezchybně deset z nich, a tak o vítězi a prvních bodech do žebříčku série se rozhodovalo v rozeskakování.
Velmi dobře si v závěrečné části soutěže počínal Jan Novák v sedle klisny Calordy-T. Bohužel jen do okamžiku, kdy omylem podruhé přeskočil kolmý skok v barvách pořádajícího klubu TJ Equus Kinský s číslem dvanáct a byl tak dle pravidel vyloučen. Jedno shození potkalo v rozhodující jízdě Andreu Halíkovou na Colettě. A protože ani její tempo nepatřilo k nejsvižnějším, bylo z toho deváté místo.

Zdeněk Žíla dokázal základní parkur absolvovat čistě s dvěma koňmi, takže měl dvakrát šanci promluvit do pořadí na nejvyšších příčkách. S Calou mu to nevyšlo a s jednou chybou dojel osmý. Sedmá skončila Barbora Vojtková s koněm Quilago. Dovezla si také čtyři trestné body, nicméně z chybujících účastníků byla nejrychlejší. Naopak opatrně jel Jan Studnička s Datasys Denise. Na překážkách nechyboval, ale čas stačil až na šestou příčku. Jezdec měl však možnost pokusit se o vítězství ještě s druhým koněm, se kterým měl výhodu posledního startujícího, ale o tom až později!

Rovných 45 sekund ukazovala časomíra, když projela cílem rozeskakování domácí Dominika Hrubešová s hřebcem Lucky 23. Jezdkyně na překážkách nechybovala, a výsledek stačil na páté místo. Bez trestných bodů dokončila svoji jízdu Kateřina Málková, která sedlala klisnu Chintu. S dosaženým časem se navíc vešla pod 44 sekund a dojela čtvrtá. O pouhých deset setin sekundy rychlejší pak byla Denisa Vegrichtová na klisně Violett, a protože ani ona v parkuru nezaváhala, znamenalo to pro ni pomyslný bronz.

O nejvyšší příčky se však utkali dva muži. Bezchybnou a velmi rychlou jízdou nasadil laťku vysoko Zdeněk Žíla s hřebcem Dominkou B. Jeho čas v cíli měl hodnotu 38,09 sekundy. Posledním jezdcem, který mohl první místo získat pro sebe, byl Jan Studnička na koni Datasys Corcovado. Věděl, že musí jít čistě a v čase lepším než měl Zdeněk Žíla. To se mu nakonec podařilo. Nejen, že nezaváhal na překážkách, ale čas největšího soupeře překonal o dvě a půl sekundy.

Prvním vítězem seriálu Champions Tour 2016 se tak stal Jan Studnička před druhým Zdeňkem Žílou a třetí Denisou Vegrichtovou. – Pokud se chcete podívat na celý průběh soutěže, klikněte na naše stránky www.equitv.cz, kde jsme pro vás připravili její nezkrácený video záznam.

NE⏳21.04. ⏰13:30 dostihy Praha Chuchle ▶️