Skokové MČR v Martinicích objektivem EquiTV

Parkurové mistrovství České republiky dětí a juniorů hostily letos Martinice. O medaile a tituly se tam závodilo od 2. do 5. srpna. Připomeňte si úspěchy našich mladých nadějí v souhrnné reportáži internetové televize EquiTV.

09.08.2018 08:21  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

V Martinicích u Březnice se během prvního srpnového víkendu konalo mistrovství České republiky v parkurovém skákání dětí a juniorů. Účastníci všech kategorií jednotlivců se v tropických teplotách museli popasovat s tříkolovou soutěží, která vyvrcholila v neděli 5. srpna.

Mezi dětmi se našla jediná účastnice, jež po dvou bezchybných jízdách nezaváhala ani v posledním kole s překážkami do 120 centimetrů, a to Aneta Červená v sedle Sandriny. Ta si tak dojela suverénně pro titul mistryně republiky. O pořadí na druhém a třetím místě rozhodovalo rozeskakování, do něhož postoupilo se 4 trestnými body hned pět dvojic. Stříbro nakonec vybojoval Viktor Skutecký, který s valachem Jolly Jokerem překonal zkrácený kurz bez trestných bodů a jako jediný stlačil čas pod 30 sekund. Bez zaváhání projela cílem rozeskakování také Eliška Hasnedlová na Conkiře a její čas v hodnotě 30,02 sekundy jí vynesl bronz.

Mladší juniory, tedy jezdce ve věku od 15 do 16 let, čekal v třetím kole parkur s výškou překážek do 130 centimetrů. Tereza Matoušová v sedle klisny Quastiny překonala nedělní parkur čistě. Jenže jediný trestný bod, který si přinesla z druhého kola za překročení času, jí nakonec připravil o medaili. Skončila těsně pod stupni vítězů. O pořadí na nejvyšších pozicích se rozeskakovali tři junioři, kteří během celého šampionátu nezaznamenali jediný trestný bod. Valentýna Kuková s klisnou Philadelphií však v závěrečné fází lehce bloudila a nasbírala v rozhodující jízdě celkem 12 trestných bodů. Skončila tak třetí. Tereza Svobodová s Cartagenou W proletěla tratí rozeskakování v nejlepším čase, jenže jednou chybovala, což pro ni nakonec znamenalo druhé místo. Bez zaváhání absolvovala jako jediná klíčovou část soutěže Tereza Jakubcová v sedle bělky Acobaty-T a dojela si tak pro zlato a titul mistryně České republiky mladších juniorů.

V kategorii jezdců od 17 do 18 let byly výkony účastníků velmi vyrovnané. Do třetího kola přicházelo s nulou hned sedm dvojic. Bez chyb však dokázaly nedělní parkur s překážkami do 130 centimetrů překonat jen tři z nich. Patřila k nim Tereza Markusková na Collinsovi, která však inkasovala jeden trestný bod za překročení stanoveného času a z Martinic si nakonec odvážela bronz. O tom, kdo se bude pyšnit titulem mistra republiky, rozhodlo opět rozeskakování. Michaela Rodová s valachem Cartanem K ho dokončila s nulou v čase 35,22 sekundy a čekala, jak si povede její soupeřka Sára Finsterle. Ta s hnědkou Elektrou projela kurzem rozhodující části rovněž bez shození. Navíc byla o šest desetin sekundy rychlejší, takže se mohla radovat ze zisku zlaté medaile. Nezkrácený video záznam všech mistrovských kategorií najdete na našem webu s adresou www.equitv.cz.