Mimořádná nabídka nového zboží ve výprodeji - KLIKNĚTE ZDE!|Jezdecká inzerce.CZ - ZDARMA, SNADNO A RYCHLE! - www.jezdeckainzerce.cz|REGISTRUJTE SVŮJ E-MAIL a odebírejte INFORMACE O NOVÝCH VIDEÍCH!|VÍTÁME VÁS!|NAVŠTIVTE:|JEZDCI.CZ|REKLAMA:|Prolistujte si Jezdecký katalog 2018|PODPORUJEME:|Přidejte se k nám na FACEBOOKU!|Sledujte nás také na INSTAGRAMu!|Sledujte nás i na TWITTERu!|PRODÁM KONĚ!|ŠIROKÁ NABÍDKA VYBAVENÍ PRO JEZDCE|Stolní JEZDECKÝ KALENDÁŘ 2018|Chraňte své koně proti hmyzu! KLIKNĚTE!|Nejoblíbenější značka pro péči o koně|NABÍZÍM PRÁCI U KONÍ!|NABÍDKA USTÁJENÍ|PROMO AKCE: 2x kloubní výživa Geloren za 2.222 Kč|Sport Forte - poháry, medaile, sportovní ceny|Nejúčinnější kloubní výživa s kyselinou hyaluronovou|Flexus® Bandage - revoluční elastická víceúčelová bandáž|NOVINKA: Farnam Koňský gel - kostivalový masážní|Špičkový lesk na hřívu a ocas|Unikátní mast na kopyta|Šampon pro světlé koně|Tekuté mýdlo na čištění kůže|Chladící a uklidňující gel|Sledujte YouTube kanál EquiTV!|JEZDECKÝ ZPRAVODAJ: TISKNĚTE, STAHUJTE, SDÍLEJTE ZDARMA!|Nechte si posílat Jezdecký zpravodaj na e-mail|Jezdectví na ČT Sport|Dostihy na ČT Sport|Jezdectví na TV Sport 5|Objednejte si PREMIUM PROGRAM EQUITV!|Vzorkovna JEZDECKYOBCHOD.cz - METRO "C" - Nádraží Holešovice|PODPORUJEME:|Český skokový pohár|Zlatá podkova|PARTNERSKÉ AREÁLY:|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Dvůr Nové Zámky|Královický dvůr|Zduchovice|Olomouc|Panská lícha|Hořovice|Čísovice|Inzerujte ZDARMA na naší NÁSTĚNCE cokoliv, co se týká koní!|Rehabilitační klinika Equiwell|Šampón pro Vás i Vašeho koně

Rekapitulace významných reiningových závodů v ČR

13.11.2018  |  AUTOR  |  PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Reining je jedinou westernovou disciplínou, kterou zastřešuje ČJF v rámci klasického jezdectví. V roce 2018 se v Kozlovicích konaly mezinárodní závody CRI a o několik měsíců později také MČR. My si tyto závody připomeneme v krátkém souhrnu.

Jedinou westernovou disciplínou zastřešenou Českou jezdeckou federací je reining. Sezona 2018 nabídla dvoje klíčové závody. Prvním byly mezinárodní závody CRI, jež proběhly v Kozlovicích 4. května. Vypsané byly tři kategorie, v kterých se z nejvyšší příčky radovali Radka Paverová na koni SK Whizchic… Dále Sophia Lukačíková v sedle Steppin With Class a Marián Štihel na SK Smart Whiz Olena.

Mistrovství České republiky se konalo v Kozlovicích ve dnech 8. a 9. září. Vypsány při něm byly čtyři mistrovské kategorie. My si však připomeneme i soutěže Futurity a Restricted, jež se v rámci mistrovství republiky nevyhodnocují. Kategorie Futurity je určená pro tříleté koně a trofej z ní je u jezdců reiningu stejně cenná jako mistrovský titul. Pro vítězství si s celkovým skóre 422,5 bodu dojel letos Antonín Solanský v sedle koně LV Barny Remedys. Novinkou byla soutěž pro začínající jezdce s názvem Restricted, kterou ovládla suverénně s náskokem devíti bodů dvojice Olga Trachtová a Boby Freckle.

V šampionátu mládeže tedy jezdců do 18 let vybojovala zlato Radka Paverová, která na zkušeném hřebci SK Whizchic dokončila obě jízdy s hodnocením ve výši 417,5 bodu. V soutěži Junior určené pro čtyř až pětileté koně porazil výrazným rozdílem bezmála čtrnácti bodů všechny soupeře Lukáš Brůček na hnědákovi Magico Gallo. Pamatováno bylo také na jezdce zařazené v kategorii amatér. Mezi nimi vybojovala nejvyšší příčku dvojice Martina Lissová a HH Golden Shiner.

Vrcholem šampionátu byla soutěž seniorů. Na nejvyšší hodnocení 436 bodů dosáhl Lukáš Brůček s dalším ze svých koní, dlouholetým svěřencem Top Sail Pop. Mohl se tak radovat z dalšího mistrovského titulu. Vedle dvou zlatých medailí z individuálních soutěží byl také členem dvou nejúspěšnějších týmů. A mimo jiné si z Kozlovic odvezl i cenu pro jezdce roku 2018.

Štítky: reining
POŘAD: Netradiční jezdecké disciplíny