Ptýrovské rámcové túry ČSP objektivem EquiTV

V sobotu 19. srpna se v rámci sedméh kola Českého skokového poháru, které se konalo v Ptýrově, odehrály soutěže všech rámcových seriálových túr, tedy Amateur Tour, Czech Junior Cup i U25. EquiTV vám nyní nabízí sestřih toho nejzajímavějšího.

23.08.2017 15:15  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Letošní sedmé kolo Českého skokového poháru hostil středočeský Ptýrov u Mnichova Hradiště, kde se závodilo od středy 16. do soboty 19. srpna. A právě sobota nabídla vrcholy všech vypsaných seriálových túr.

Pro amatérské jezdce byl připraven parkur s překážkami do 115 centimetrů. Nejrychlejší jízdu v základním kole předvedla Petra Miki Civišová na Sunshine. Dvojice ovšem jednou chybovala a dojela nakonec třetí. O vítězi rozhodovalo rozeskakování mezi dvěma bezchybnými jezdci. Jaroslav Vábek s valachem Dekameron ve zkráceném kurzu shodil jednu překážku, což mu nakonec přisoudilo druhou příčku. Hana Dastychová s Fatimou předvedla i napodruhé čistý výkon a dojela si tak pro vítězství v letošním sedmém dílčím finále Amateur Tour.

Dalším seriálovým vrcholem, jenž nabídl sobotní program, bylo finále 7. kola Czech Junior Cupu. To bylo připravené opět pro dvě juniorské kategorie jako hendikep s překážkami do 120, respektive 125 centimetrů. Početná část startovního pole si se základním kolem poradila bez zaváhání, a tak přišlo ve slovu rozeskakování. Druhý čistý výkon předvedla Adéla Pokorná s Alabamou. Z bezchybných jízd v rozhodující části byla ta její nejpomalejší, a tak z toho bylo páté místo. Čtvrtá dojela Lucie Melmerová v sedle valacha Filoubeta, která rovněž napodruhé nechybovala. Dvojice, které stanuly na stupních vítězů, dělily v dosaženém čase z rozeskakování jen nepatrné rozdíly. Když projela cílem Anna Lani Novak s klisnou Tavetou-HS ukazovala časomíra 35,71 sekundy, což stačilo na třetí místo. Pomyslné stříbro vybojovala Anna Helebrantová na koni Epo Van De Achterhoek Z, když překonala kurz ještě o půl sekundy rychleji. Pro vítězství si docválala Valentýna Kuková v sedle Vidary. Ta dokázala čas své bezchybné jízdy stlačit až na hodnotu 34,11. V čele bodování mladší věkové skupiny Czech Junior Cupu od 12 do 15 let je Anna Lani Novak s 83 body. Na druhém místě je se ztrátou 23 bodů Valentýna Kuková a třetí je Viktorie Žižáková s 56 body. Mezi juniory od 16 do 18 let vede Linda Portychová se 71 body. Jediný bod na ní ztrácí druhá Sára Finsterle a průběžné třetí místo drží Denisa Menšíková, která má 67 bodů.

Do dílčího finále seriálu U25 pro jezdce do 25 let nastoupilo 26 dvojic. Parkur měl výšku překážek 135 centimetrů a dvojice, které jej překonaly bez penalizace, ihned pokračovaly v následném rozeskakování. Do něj se podařilo postoupit deseti startujícím, kteří se museli snažit nejen udržet bezchybný výsledek, ale současně dosáhnout na co nejlepší čas. Vůbec nejrychleji protnula cílovou čáru rozeskakování Denisa Vegrichtová s klisnou Violett, ale bohužel si připsala na své konto 4 trestné body za jednu chybu. Skončila tak nakonec na 5. místě.

Nikola Grünthalová s Leandrem S sice nezvolila úplně nejsvižnější tempo, ale udržela si na svém bodovém kontě nulu, což jí vyneslo 4. příčku. Andrea Halíková na Goodwins 007 hodně pospíchala, ale čas 35,23 sekundy tentokrát stačil jen na bronzovou pozici. Stříbro vybojovala Žaneta Pokorná se Zulianthou Fortunou, jež Andreu Halíkovou předstihla o pouhých 14 setin sekundy. Pozdější vítězka Sandra Tomaidesová s Princess byla o více jak sekundu rychlejší. Seriál U25 vede po sedmi kolech Kateřina Málková s 85 body. 66 bodů má Kateřina Kubrická a o dva body méně Denisa Vegrichtová. Ptýrovská vítězka Sandra Tomaidesová se díky zisku 20 bodů posunula s těsným rozdílem za Denisu Vegrichtovou na 4. řádek žebříčku jezdců.