Olomoucká Grand Prix Jana Kutěje objektivem EquiTV

Během druhého říjnového víkendu se v olomouckém Equine Sport Centru odehrála Grand Prix Jana Kutěje. Jezdci si mohli vybrat ze tří soutěžních túr různé obtížnosti, které vrcholily v rámci nedělního programu. Sledovat je můžete v souhrnné reportáži.

13.10.2016 11:48  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Obtížnost stupně L** - tedy překážky do 120 centimetrů měl parkur druhého kola v rámci nejnižší túry. Soutěž se jela s finále, do kterého postupovala desítka nejlepších jezdců a koní. Hned pět dvojic překonalo oba parkury bez zaváhání, a tak hrál klíčovou roli při určení pořadí čas dosažený v druhé jízdě. Do rozestupu pouhé jedné sekundy se vešli první tři jezdci. Pomyslný bronz bral slovenský jezdec Marian Sýkora s koněm Andigo WP Z, který dojel s čistým kontem a v čase 36,13 sekundy. O sedmnáct setin sekundy rychlejší byla druhá dvojice v pořadí, Alžběta Vojtková s Calupem. Vítězem nejnižší Grand Prix se stal Milan Klár, který dokončil s Rapsodií oba parkury bez shození a v nejrychlejším čase.

Stejný formát měla i další soutěžní túra, jež byla postavená na překážkách s výškou do 130 centimetrů. O pozice na stupních vítězů se podělili jezdci, kteří překonali obě části druhého kola bez trestných bodů. Třetí místo vybojovala s časem 37,97 sekundy Tina Šalková s koněm Diger. Další dvojicí, která nechybovala ani v jedné jízdě, byl Radek Šídlo se Zarinou HS, a dojel si v čase 36,32 sekundy pro druhou příčku. Nejlépe zvládl oba parkury „eSkové“ túry Zdeněk Žíla, který se tak v sedle koně Calou radoval z celkového vítězství. Cílem projel o 16 setin sekundy rychleji, než Radek Šídlo.

Překážky nejvyšší soutěže Grand Prix dosahovaly výšky do 140 centimetrů, a také v tomto případě postoupilo do finále druhého kola deset nejlepších dvojic ze základního parkuru. V tomto případě byly všechny bezchybné. V celkové výsledkové listině nakonec uzavřel finálovou desítku Přemysl Adam s Cachsem, který si z druhé jízdy dovezl 13 trestných bodů. Třikrát chybovala Veronika Jelínková v sedle hřebce Forever, což jí zařadilo na konečnou devátou příčku.

Osmé místo obsadila dvojice Markéta Řeháková a Rozálie, kterou v druhém parkuru potkaly dvě chyby na překážkách. Stejně tak shodil dvakrát Marek Hentšel s Censorem, jejich finálový čas byl však lepší, a tak bral tento ostravský jezdec sedmou příčku. Šestá dojela Kateřina Málková se svou stájovou jedničkou G-Bugatti van Dwerse Hagen, s nímž zaváhala pouze jednou.

Jednu chybu zaznamenal také slovenský zástupce Igor Šulek. Jeho finále s Wavo Aramisem však bylo o poznání rychlejší, než v případě Kateřiny Málkové, a tak bral páté místo. Bezkonkurenčně nejlepší čas ve finále zaznamenal Aleš Opatrný v sedle Apola, jenže ani tento špičkový český reprezentant se nevyhnul chybě, a to ho nakonec stálo pozici na stupních vítězů. Tři dvojice absolvovaly obě části Grand Prix bez trestných bodů. Opět tak přišel ke slovu dosažený čas v druhé jízdě.

Nejpomalejší z čistých výkonů byl ten, který podala Kateřina de Jagerová v sedle Cinven CR. To jí vyneslo třetí místo. Druhá dokončila Natálie Roučková, jež sedlala valacha Clintgolda, a jejíž čas při projetí cílem finále se zastavil na hodnotě 40,47 sekundy. Ještě o bezmála sekundu rychlejší byla Nikola Bielíková s Carthinjem, která se tak mohla radovat z vítězství v hlavní soutěži letošní Grand Prix Jana Kutěje.

Pokud se chcete podívat na nezkrácený záznam všech tří zmiňovaných soutěží, klikněte na náš web s adresou www.equitv.cz.

NE⏳21.04. ⏰13:30 dostihy Praha Chuchle ▶️