Ohlédnutí za voltižním mistrovstvím republiky

Hřebčín Albertovec hostil ve dnech 6. – 8. července první letošní mistrovství České republiky. O medaile a tituly při něm soutěžili voltižéři a šampionát přinesl řadu skvělých sportovních výkonů. Připomeňte si to v reportáži EquiTV.

14.07.2018 12:50  |  Pořad: Voltiž  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Ve dnech 6. až 8. července se v severomoravském Albertovci konalo mistrovství České republiky ve voltiži, které bylo pro voltižéry vrcholem domácí sezony.

V pěti vypsaných kategoriích nechyběla soutěž juniorských dvojic, jež má za poslední roky na šampionátu již své pevné místo. Nejvýše hodnocené výkony předváděly členky Tělovýchovné jednoty Lucky Drásov Tereza Viktorínová a Adéla Kotolová, které tak s Landarem pod vedením Petry Cinerové vybojovaly zlato. Adéla Kotolová si odvezla nejcennější kov ještě z individuální soutěže juniorů kategorie B. Také v tomto případě jí podpořil zkušený drásovský valach Landar.

Juniorky kategorie A se v Albertovci předvedly ve velmi dobré formě. Vždyť všechny medailistky dosáhly na známku převyšující 7 bodů. Bronzová Vanesa Krištofová z pořádajícího klubu zajela s Patriotem sestavy oceněné průměrnou známkou 7,065. V roli lonžérky se představila Andrea Videnková. Druhé místo vybojovala Kateřina Reslerová z oddílu TVT Motion Mnichovice, která si s Landarem připsala ještě o jednu a půl desetiny bodu více. Titul mistryně republiky získala s hodnocením dosahujícím bezmála 7,3 bodu dlouhodobě nejúspěšnější česká juniorka Tereza Czyžová ze Slovanu Frenštát pod Radhoštěm. Ta tvoří tandem s Aladinem, jehož lonžuje Ondřej Svoboda.

Účastníci seniorského šampionátu startovali společně ve sloučené kategorii žen a mužů. Domácí Kateřina Kocurová cvičící na Patriotovi obdržela hodnocení přesahující 6,5 bodu. O dvě desetiny více než Kateřina Kocurová dostal za své sestavy zástupce Tělovýchovné jednoty voltiž Tlumačov Jan Hablovič. Koně Kuzmu, na němž cvičil, vedla Libuše Hablovičová.

Vrcholný zážitek nabídla divákům, kteří se do Albertovce vypravili v poměrně hojném počtu, soutěž juniorských skupin. Pro bronz si dojeli voltižéři z Tlumačova. Ti cvičili na Condorovi, jehož vedla, stejně jako další tlumačovské koně, Libuše Hablovičová. Hnědák Aladin a lonžér Ondřej Svoboda byli součástí skupiny ze Slovanu ve Frenštátě pod Radhoštěm, která získala druhou příčku. Zlato z roku 2017 obhájila skupina Jezdeckého klubu voltiž Albertovec. Na domácí půdě předvedli její členové zbrusu novou volnou sestavu určenou pro Světové jezdecké hry. Ty se konají v americkém Tryonu v září letošního roku a výkon albertovských juniorů ohodnocený téměř 7,5 body je pro ně velkým příslibem.

Na nezkrácený video záznam nedělní části mistrovství České republiky ve voltiži se můžete podívat na našich internetových stránkách www.equitv.cz.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️