Ohlédnutí za úspěchy Berlin Lions na domácí půdě

Berlín byl další zastávkou v sérii GCT a GCL 2017. Na „domácí“ půdě se tam představili tři členové týmu Berlin Lions, a to Anna Kellnerová, Max Kühner a Aleš Opatrný. V jedenáctém kole se jim dařilo, což si můžeme připomenout v souhrnu EquiTV.

04.08.2017 11:30  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Jedenácté kolo parkurového seriálu Longines Global Champions Tour a Global Champions League se odehrálo ve dnech 28. až 30. července v Berlíně. Z členů družstva Berlin Lions pojmenovaného právě podle této zastávky světové série, se představili Anna Kellnerová, Max Kühner a Aleš Opatrný. Poslední z trojice jmenovaných byl v pozici náhradníka, a tak v ligové soutěži startoval pouze jako jednotlivec bez možnosti ovlivnit bodový zisk družstva.

V sobotní kvalifikační soutěži do Grand Prix Aleš Opatrný s Balguerem inkasoval na parkuru vysokém 160 centimetrů pouze 4 trestné body za lehké shození v úvodní části trojkombinace. Bohužel právě tato smolná chyba mu zabránila v pokračování do vrcholné soutěže celého mítinku. Pro účast v obou kolech soutěže družstev byla vybrána česká reprezentantka Anna Kellnerová a její rakouský kolega Max Kühner. První parkur s překážkami do 150 centimetrů čekal na účastníky v pátek a Anna Kellnerová v něm sedlala valacha Calcourt Falklunda. Do cíle s ním dovezla 16 trestných bodů. Do sobotního druhého kola, z něhož jsou tyto záběry, nastoupila s ryzákem Classicem, s nímž se jí dařilo výrazně lépe. Kurzem s překážkami do 160 centimetrů prošla bez zaváhání a bodové konto družstva napodruhé nezatížila žádným trestným bodem. Také Max Kühner s koněm Electric Touch v zahájení ligové soutěže chyboval, a to celkem třikrát. Pro druhé kolo si vybral hřebce Chardonnay a stejně jako Anna Kellnerová podal v sobotu bezchybný výkon. Berlínští lvi dovezli v obou kolech celkem 28 trestných bodů a obsadili na domácí půdě 17. místo.

O tom, který z celků zvítězí v jedenáctém kole Global Champopns League, rozhodovaly nakonec jen sekundy. Jezdci z družstva Hamburg Diamonds měli po dvou kolech na svém kontě jedinou chybu. Té se dopustil v druhé jízdě belgický reprezentant Jos Verlooy s Igorem, který v první části nechyboval. Jeho partnerem pro berlínské kolo byl Kanaďan Eric Lamaze, jenž s koněm Chacco Kid přidal dvě čisté jízdy. Penalizaci čtyřmi trestnými body za jednu chybu měli po dokončení všech jízd také členové celku Valkenswaard United. Irský jezdec Bertram Allen v sedle valacha Izzy By Picobello v první jízdě nechyboval, v druhém kole však shodil bariéru na oxeru s číslem 8. Jeho kolega Ital Alberto Zorzi s běloušem Cornettem K dokončil obě části bez trestných bodů. Ke slovu tak přišel součet časů, a ten hrál do karet jezdcům z Valkenswaard United, kteří tak o pouhé 3 sekundy vyhráli a odsunuli na druhou příčku členy Hamburg Diamonds.

Ti si však udrželi celkové vedení v žebříčku ligové soutěže, v níž mají 221 bodů. Na druhém místě je s odstupem osmi bodů tým Valkenswaard United před Mexico Amigos, jež jsou s výraznější ztrátou 25 bodů na třetím místě.

Vrcholem mítinku byla sobotní Velká cena Berlína postavená na překážkách do 160 centimetrů. Díky výborným výkonům v druhém kole ligové soutěže se mezi 25 nejlepších jezdců probojovali Anna Kellnerová i Max Kühner. Anna Kellnerová v sedle Classica dokončila kurz z dílny německého stavitele Franka Rothenbergera  celkem s 9 trestnými body, což ve špičkové konkurenci stačilo na 15. místo. Zaznamenala pouze dvě shození na první a druhé části trojkombinace. Všechny další nástrahy parkuru překonala bez problémů. Ještě lépe než Anna Kellnerová si vedl Max Kühner na Chardonnay. Rakušan se dopustil jednoho shození, což stačilo na konečné 8. místo.

Bez zaváhání projely cílem základního parkuru pouze tři dvojice, které se tak o nejvyšší bodový příděl do žebříčku musely rozeskakovat. Nizozemský reprezentant Leopold van Asten na VDL Groep Beauty chyboval dvakrát a dojel si tak pro třetí místo. Překvapením Grand Prix byla domácí jezdkyně Simone Blum. Ta dokončila s DSP Alicí po čistém výkonu v základní části bez chyb i rozeskakování a s časem 41,01 sekundy dojela druhá. O půl sekundy rychlejší a rovněž bezchybný byl další z domácích jezdců – Christian Ahlmann v sedle hřebce Codex One, který si tak v Berlíně připsal maximální příděl bodů.

To mu pomohlo k výraznému vzestupu na žebříčku seriálu, v němž je třetí s 220 body. Druhé místo udržel o jediný bod Ital Alberto Zorzi. Ve vedení je nadále nizozemský reprezentant Harrie Smolders, který má 252 bodů.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️