Ohlédnutí za druhým kolem Silverstone Western Cupu

V sobotu 13. června bude pokračovat třetím kolem a zároveň finálovými soutěžemi série závodů Silverstone Western Cup. Naše kamera u toho na Ranči Patriot v Plástovicích u Českých Budějovic nebude chybět a nechyběla ani při dvou předešlých mítincích.

04.06.2015 10:30  |  Pořad: Rodeo  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Druhé kolo se konalo v sobotu 9. května na Galoway farmě v Roupově u Plzně. Jeho průběh vám nyní krátce připomeneme. V cuttingových soutěžích se předvedlo padesát dvojic z České republiky i sousedních zemí. V kategorii working cow horses se jich prezentovalo jedenáct. Podstatná část sobotního programu byla věnována soutěžím v cuttingu.

V kategorii Open zvítězil Karel Spáčil v sedle CD Of The Year. V konkurenci jedenácti startujících si dojel pro známku 74 a získal 3 body do seriálového hodnocení. Mezi startujícími v kategorii Non Pro, kde se sešla nejpočetnější konkurence 13 dvojic, to byli Milan Klimčík a First Smart Pep, kdo se 71 body ukořistili první místo. Od druhé příčky je však dělilo pouhého půl bodu.

Vítězkou soutěže Limited 15.000 se stala Julie Selicharová na Boogie Boon. Hodnocena byla známkou 73 a první příčka v soutěži znamenala také 4 body k dobru do seriálového žebříčku. V kategorii Amateur vyhrál s rozdílem 6 bodů Maďar Zoltán Vizi s koněm EG Leanin Sylvester. Ten získal 72 bodů v soutěži a 3 body do hodnocení seriálu. První místo v soutěži Rookie obsadila německá jezdkyně Sasha Schwind v sedle koně Pistols Little Oak se ziskem 71 bodů, což jezdkyni přineslo zároveň jeden bod do seriálového žebříčku.

Odpoledne pak patřilo disciplíně working cow horses. V Open Bridle nenašel přemožitele Václav Vacík s koněm MA Star-fighter, stejně jako v soutěži Non Pro Bridle, kterou ovládl se stejným koněm. V třídě Open si vyjel 142 bodů, v Non Pro pak o bod a půl méně. Do žebříčku seriálu si v první disciplíně připsal 3 a v druhé 4 body. Novice Horse Open vyhrál Němec Peter Kun a jeho svěřenec Red Pep Whiz s poměrně velkým odstupem od druhého místa. Jeho celková známka měla hodnotu 134,5 a zároveň si vyjel 4 body do celkového pohárového hodnocení.