Ohlédnutí za brněnským drezurním mistrovstvím

Letošní mistrovství ČR v drezuře se odehrálo v termínu 13. – 16. července v Brně. Závodilo se o medaile ve všech věkových kategoriích s výjimkou pony. Průběh MČR si můžete připomenout v souhrnné videoreportáži EquiTV.

21.07.2017 11:27  |  Pořad: Drezura  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Jezdecký areál na Panské líše v Brně se stal dějištěm letošního mistrovství České republiky v drezuře. Ve dnech 13. až 16. července se tam rozhodovalo o titulech ve všech věkových kategoriích.

Všechny soutěže se jely jako tříkolové a z většiny vrcholily během nedělního programu. O držiteli titulu mistra republiky v kategorii mladších juniorů však bylo rozhodnuto už o den dříve. Zlato vybojovala Eva Vavříková s klisnou Belle-Ennie. V dětské kategorii ovládla první i třetí kolo dvojice Eliška Skřivanová a Velvet. Průměr z dosažených známek, který činil 67,425 %, jí však na celkové prvenství nestačil a v mistrovském klání skončila druhá. Zlato vybojovala Jana Táboříková na Janne, která získala dílčí vítězství jen v druhé jízdě, ovšem průměr udělených známek byl o jednu desetinu lepší a stačil tak na příčku nejvyšší. Mezi staršími juniory skvěle zahájila Aneta Havlíčková, když v sedle Feineke vyhrála první i druhou úlohu. Na 1. místo to však přesto nestačilo, a dvojice si z Brna odvážela stříbro. Titul získala Alexandra Hanáčková, která s koněm Well Done zaznamenala nejlepší průměrnou známku ze všech kol. Jednoznačnou vítězkou mezi mladými jezdci se stala Anežka Zajícová. Ta sedlala klisnu Stasiu EG a nenašla přemožitele ani v jedné ze třech vypsaných úloh. Pro zlatou medaili si tak v Brně dojela způsobem „start-cíl“.

Seniorská skupina byla v letošním roce nově rozdělena na dvě úrovně. V takzvané malé rundě se soutěžilo v úlohách svatý Jiří a Intermediate 1, program pak uzavírala volná úloha Intermediate 1. Bronz v této kategorii vybojoval Michal Knoflíček, který s Dowerem dokončil tři kola s průměrnou známkou 67,642 %. O půl procenta vyššího ohodnocení se dočkala dvojice Hana Vášáryová a Filipa, která si tak dojela pro stříbrnou medaili. Historicky první mistryní republiky v malé rundě se stala Tereza Hábová. Ta na koni Djazz F zvítězila ve všech třech vypsaných úlohách.

Na start velké rundy, která byla složená z úloh Inermediate 2, Grand Prix a Grand Prix Freestyle se postavilo šest jezdců, přičemž celou soutěží jich prošlo pět. Bronzovou příčku nakonec obsadila Petra Minářová s Dumontem, jejichž průměrné hodnocení od rozhodčích znělo 63,144 %. Adéla Neumannová sedlala Babylona Van Lange Weeren a posbírala s ním třikrát druhé místo. Stejného umístění pak dosáhla také v celkovém hodnocení mistrovství České republiky. Mistrovský titul v nejtěžší úrovni získal matador české drezurní scény Fabrizio Sigismondi, který s Trevisem Jospo vyhrál všechna kola a jeho průměrná známka měla hodnotu 66,580 %.

Nezkrácený video záznam mistrovství České republiky v drezuře najdete na našich stránkách www.equitv.cz.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️