Ve čtvrtém díle videoseriálu o léčbě kmenovými buňkami se dozvíme, jak po odběru kostní dřeně a periferní krve probíhá její další zpracování. Jaké materiály musí veterinář předat do laboratoře Avecell, a co se s nimi dále děje se dozvíte ve videu.
Veterinární lékař, který provedl odběr kostní dřeně a periferní krve musí vše odvézt do laboratoře Avecell. Jako první odevzdává kompletní dokumentaci, jejíž správnost si laborant ověří. Poté předá odebranou kostní dřeň a periferní krev, a nesmí chybět dataloger. Ten totiž monitoruje celý průběh transportu. Laborant z něj vyčte například, zda byla v pořádku teplota.
Pro veterináře, který odběr provedl, končí celá akce tím, že od laboranta obdrží kopii předávacího protokolu. Laboranta poté čekají desítky důležitých kroků, například mikrobiologický rozbor, separace plazmy a mononukleárních buněk, mezi nimiž jsou právě potřebné mezenchymální buňky a další.
Podívejte se na celé video, které vás tímto složitým procesem provede.
Napětí do poslední chvíle slibuje anketa Kůň roku 2019, jejíž výsledek bude vyhlášen 18. ledna na Galavečeru českého turfu. Poprvé se počítají i body za dosažené výsledky, ale do souboje Nagano Golda se Subway Dancerem zasáhne i tradiční hlasování.
ČJF vydala 3. prosince na svém webu doporučení na očkování proti herpes viru. Jde o reakci na kolaps klisny jedné z českých jezdkyň při letošním GC Prague PlayOffs. Byl u ní zjištěn herpes virus, jenž je u koní častý, ale jeho přenos lze omezit.
4. prosince uplynulo 100 let od narození Josefa Šacha. Jeden z nejúspěšnějších žokejů československé historie prožil celý život ve Velké Chuchli. Velkou postavu dostihového sportu si připomínáme prostřednictvím jejích vzpomínek z archivu.
Nakupování přes on-line inzerci je v dnešní době už zcela běžná praxe. Bohužel ani inzertním webům specializovaným na koně a jezdectví se nevyhýbají nepoctiví uživatelé, kteří se dopouští podvodného jednání. V těchto dnech jejich aktivita vzrostla.