Královický Drezurní šampionát v souhrnu EquiTV

Úvodní část Drezurního šampionátu 2016 se konala v Královickém dvoře během druhého červencového víkendu. První závod byl určen pro seniory a mladé jezdce. EquiTV při této události nechyběla, a tak vám přinášíme to nejzajímavější…

23.07.2016 08:19  |  Pořad: Drezura  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Jezdecký areál v Královicích u Slaného hostil ve dnech 8. až 10. července první část letošního Drezurního šampionátu určeného pro mladé jezdce a seniory. Na programu byly navíc také paraderzurní soutěže. My vám nyní přinášíme přehledný souhrn nejlepších výkonů v jednotlivých kategoriích.

Paradrezurní soutěže zcela ovládla naše nejúspěšnější reprezentantka této disciplíny Anastasja Vištalová. Do Královic si přivezla obě své klisny a po všechny tři dny s nimi podávala vyrovnané výkony. V zahajovací páteční úloze zvítězila s Latou Brandis stejně jako o den později. Nejvyšší známku ze všech svých startů 70,916 % však vybojovala s Dominique v závěrečné nedělní úloze. Celkem získala tři první a dvě druhá místa.

Mladí jezdci si mohli pro své účinkování v Drezurním šampionátu vybrat ze tří túr různých úrovní obtížností a senioři měli ještě jednu rundu navíc. Nejnižší túra se jela na stupni obtížnosti L. V této kategorii nenašla přemožitele Daniela Křemenová, která s valachem Elatoyou předvedla v obou jízdách nejvýše hodnocené výkony. O úroveň výše závodili mladí jezdci a starší junioři. Ve dvou kolech se museli popasovat s úlohou FEI pro juniorská družstva a s volnou juniorskou úlohou. Na třetí místo v této túře nakonec dosáhla dvojice Ema Gottwaldová a Belissimus, jejíž průměrná známka činila 64,484 %. O dvě procenta lepší skóre měla v závěru Aneta Havlíčková, která tak v sedle Ce Soir dokončila na druhé příčce. Vítězkou se stala Valeriya Belozerskih s klisnou Handiness, která v obou kolech zvítězila a celkově dosáhla hodnocení ve výši bezmála 70 %.

Ve stejných úlohách závodili také senioři účastnící se úrovně S a jejich výsledky byly vyhodnoceny samostatně. Eva Jančaříková v sedle hannoverského hřebce Sir Boss zajela napoprvé třetí nejlepší úlohu. Druhé kolo dokonce vyhrála, ale v součtu skončila na třetí příčce. Vyrovnané výkony předváděla Petra Miki Civišová na Janne, když dokončila dvakrát druhá a druhé místo jí pak patřilo také v konečném pořadí. Z vítězství se radovala Denisa Valentová s Palmyrou. První kolo vyhrála a v čele túry nakonec zůstala, přestože v druhém kole zajela až třetí nejlepší úlohu.

Dvoukolová túra na úrovni ST přinesla úlohy svatý Jiří a volnou sestavu mladých jezdců. Na stupních vítězů se dvojice seřadily v těsných rozestupech. Třetí příčku obsadila Petra Miki Civišová na Mary Lou, jejíž konečná známka měla hodnotu 65,173 %. O necelé dvě desetiny vyšší hodnocení dostala v součtu obou kol Eva Jančaříková s Don Jazzem a dojela tak druhá. A další dvě desetiny rozdílu stačily k vítězství Barboře Marešové v sedle Clever Girl, jejíž průměrná známka z obou jízd činila 65,561 %.

S nejvyšší obtížností se museli poprat jezdci, kteří nastoupili do rundy označené jako TT. V prvním kole se jela úloha Intermediate 1, v druhém kole došlo na volnou Grand Prix. Dva svěřence prezentovala v Královickém dvoře Adéla Neumannová. V sedle Edieho dokončila s průměrnou známkou 66,090 % na třetím místě. Druhým koněm Adély Neumannové byl holandský hřebec Babylon van Lange Weeren, s kterým zajela dvě kola hodnocená o necelých šest desetin lépe a obsadila tak i druhou příčku.Fabrizio Sigismondi s figurativním hřebcem Trevisem nenašel přemožitele ani v jedné z vypsaných úloh. Známka za jeho výkon v druhém kole dokonce přesáhla 70 % a Sigismondi se nakonec s náskokem tří procent stal vítězem Drezurního šampionátu úrovně TT.