Jubilejní ročník CDI v Brně v reportáži EquiTV

Pojďte si s EquiTV připomenout průběh mezinárodních závodů CDI, které se konaly v Brně Panské líše. Jediné mezinárodní drezurní závody v České republice jsou zařazené do seriálu Světového poháru a letos se konal již dvacátý ročník.

22.06.2018 07:35  |  Pořad: Drezura  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Jezdecký areál na Panské líše v Brně se stal ve dnech 15. až 17. června dějištěm tradičních mezinárodních závodů v drezuře, které se tam konaly již podvacáté. Pouze tři mítinky pořádané v letošní sezoně na území České republiky se mohou pochlubit tím, že jsou započítávány do Světového poháru, a tento je jedním z nich.

Vedle soutěží pro zkušené dvojice na nejvyšší úrovni jsou vždy připraveny túry pro mladší věkové kategorie, včetně pony. Z českých drezurních nadějí se dařilo Julii Sekaninové, která s koněm Donem Johnsonem dojela ve finálové volné sestavě osmá. Rozhodčí její výkon ocenili bezmála 70 procenty. Vítězkou se stala Rakušanka Claire Benedict v sedle poníka Dynasty. Její známka atakovala dokonce hranici 77 procent.

Mezi juniory se blýskla Eva Vavříková, která se ve všech částech túry pohybovala na nejvyšších příčkách. Zahajovací úlohu vyhrála s klisnou Belle Ennie, s níž pak dokončila druhá v nedělní volné jízdě. Porazit jí dokázala pouze maďarská dvojice Zsófia Lázár s Balerinou Royal, která dostala za svůj výkon v küru známku přesahující 72 procent.

V kategorii mladých jezdců absolvovala z českých účastníků závěrečnou volnou sestavu pouze Alexandra Hanáčková s koněm Well Done a dojela si pro čtvrté místo. Přemožitele mezi mladými jezdci nenašla Maďarka Réka Zengo v sedle valacha Ronaldinha. Za svou sestavu získala více než 72 procent.

Seniorská Malá runda vypsaná v rámci CDI s třemi hvězdami vrcholila freestylem na úrovni Intermediate 1 a laťka byla nasazená opravdu vysoko. Pomyslný bronz si při něm vyjela Polka Ilona Janas s koněm Lord Django, za jejíž výkon dali rozhodčí známku 73,350 procent. O čtyři desetiny výše byl hodnocen Csaba Szokola z Maďarska, který v sedle valacha Enyinga uzavřel rundu na druhém místě. Z vítězství se radovala zkušená rakouská jezdkyně Ulrike Prunthaller. Ta získala ve dvojici s hřebcem Bartlgut´s Quantum více než 77 procent.

Velkou rundu pro seniory v sobotu uzavírala úloha Grand Prix Special. Českou republiku v ní reprezentovala Pavla Rubíčková s běloušem Xangaiem, která nakonec obsadila osmou příčku. Slovinská dvojice Polona Kalan a Rhythm and Blues si dojela pro třetí místo výkonem, za nějž dostala známku 68,298 procent. O jedno procento více si zapsala do výsledkové listiny Rakušanka Timna Zach s koněm Florentz a skončila tak druhá. Vítězkou se stala Ulrike Prunthaller s dalším z koní, které dovezla na CDI do Brna. Tentokrát triumfovala se svou stájovou jedničkou Bartlgut´s Quebecem.

Divácky nejatraktivnější vrchol závodů přinesla v neděli soutěž, při níž čekala účastníky Světového poháru úloha nejvyšší obtížnosti Grand Prix Freestyle. V českých barvách do ní nastoupila Petra Minářová, která si s hřebcem Dumontem vyjela bezmála 67 procent, což stačilo na osmé místo. Téměř 72 procent získala za svou sestavu Švýcarka Alexandra Zurbrügg na koni Get Time a dosáhla tak na třetí příčku. Po dvou letech se do Brna vrátil lucemburský reprezentant Sascha Schulz. A dařilo se mu velmi dobře. V hlavní soutěži mítinku dokončil s Dragaem druhý se známkou, jež měla hodnotu bezmála 74 procent. Více než 74procentní hodnocení obdržela za svou volnou jízdu portugalská jezdkyně Maria Caetano v sedle Coroada a zaslouženě zvítězila. Pokud chcete vidět nezkrácené jízdy jednotlivých účastníků, klikněte na náš web s adresou www.equitv.cz.