EquiTV.cz

reklama 21D
banner
banner
banner
banner

Jezdecký sport 2018: Seriál Global Champions

reklama

Šestnáct napínavých kol měla základní část parkurové série Global Champions. Ta spojuje nejlepší jezdce a koně světa ve dvou soutěžích – týmové GCL a individuální LGCT. Podívejte se na souhrn internetové televize EquiTV ze základních kol.

15.11.2018 14:11  |  Pořad: EQUINEWS  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno
reklama 22B
banner
banner
banner
banner

Nejprestižnější parkurová série na světě Global Champions letos v prosinci poprvé v historii zavítá do České republiky, a to v rámci absolutní novinky, kterou je závod PlayOffs. Ten bude od 13. do 16. prosince hostit pražská O2 arena a potká se tam 16 nejlepších týmů Global Champions League a 16 nejlepších jezdců Logines Global Champions Tour. Právě 16 parkurových závodů nejvyšší úrovně CSI s pěti hvězdami tvořilo základní část tohoto seriálu a my si je nyní připomeneme v následující patnáctiminutovce.

Okruh odstartoval v Mexico City, kde se hlavní soutěže se jely v sobotu 24. března. V týmovém klání Global Champions League si nejlépe vedla dvojice irských jezdců Denis Lynch a Michael Duffy. Pro družstvo Miami Celtics tak získali nejvyšší počet bodů do žebříčku. Za Pražské lvy se blýskla nulou v druhém kole Anna Kellnerová s ryzákem Classicem. Čistě překonal druhou část také její týmový kolega Nizozemec Gerco Schröder s hřebcem Glock´s Londonem. Po přičtení k trestným bodům z první části soutěže to stačilo na deváté místo. Vrchol individuální série Longines Global Champions Tour suverénně ovládl britský jezdec Scott Brash v sedle klisny Ursuly. V rozeskakování nechyboval a nejbližšímu soupeři nadělil bezmála dvě sekundy. Brash se tak stal prvním jezdcem, který si zajistil postup do speciální soutěže Super Grand Prix, jež se odehraje při prosincovém Prague PlayOffs. S nulou postoupil do rozeskakování Grand Prix Mexico City také Gerco Schröder s Glock´s Londonem a po jednom shození skončil devátý.

O dva týdny později se závodilo na pobřeží Atlantiku přímo na slavné pláži Miami Beach na Floridě. Prague Lions tam slavili historický úspěch. Anna Kellnerová sedlala Classica v každé jízdě dvoukolové soutěže nasbírala pouze po jednom trestném bodu za překročení stanoveného času. Gerco Schröder inkasoval s ryzákem Glock´s Londonem celkem šest trestných bodů, což jim v součtu vyneslo vítězství. Ve Velké ceně si pak pro první místo dojela Australanka Edwina Tops-Alexander se svou stájovou jedničkou Californií. 

Jedinou asijskou zastávkou na okruhu Global Champions je Šanghaj, kde se závodilo od 20. do 22. dubna. Členové celku London Knights tam zahájili řadu letošních úspěchů. Britská dvojice Emilly Moffit a Ben Maher tam zaznamenali první triumf roku 2018. Pražští lvi brali s třemi chybami deváté místo. V druhém kole si zapsali dvě nuly. Bez zaváhání překonal parkur s překážkami do 160 cm Aleš Opatrný s VDL Fakirem. Jeho bezchybným kolegou byl belgický reprezentant Niels Bruynseels s dvanáctiletou klisnou Cas de Liberte Z. Třetím účastníkem pražské Super Grand Prix se díky prvenství ve Velké ceně Šanghaje stal Belgičan Gregory Wathelet, jenž sedlal bělku Coree. Do rozeskakování hlavní individuální soutěže se probojoval také Niels Bruynseels s Cas de Liberte a nakonec dojel dvanáctý.

Druhé vítězství v sezoně si v lize připsali Londýnští rytíři o dva týdny později tedy 5. května v Madridu. Zasloužili se o to znovu Ben Maher a Emilly Moffit z Británie, které doplnil Belgičan Nicola Philippaerts. Pražští lvi obsadili sedmnáctou příčku celkem s 33 trestnými body. Reprezentovali je Gerco Schröder, Niels Bruynseels a Anna Kellnerová. Ta s valachem Calcourt Falklund absolvovala první kolo bez chyb. Po madridském mítinku drželi Prague Lions na žebříčku družstev čtvrté místo. Ben Maher si v Madridu vedle triumfu v soutěži družstev připsal také prvenství ve Velké ceně.

K pátému kolu zamířili nejlepší jezdci a koně světa do Hamburgu, kde se závodilo během druhého květnového víkendu. V Global Champions League si tam nejvyšší bodový příděl připsali St. Tropez Pirates ve složení Laura Klaphake z Německa a Pieter Devos z Belgie. Nejlépe z týmu Prague Lions si vedl Gerco Schröder, který s Glock´s Londonem zajel čisté druhé kolo. Jeho kolegové Holger Wulschner a Anna Kellnerová nasbírali patnáct trestných bodů, což stačilo na konečné dvanácté místo. Účast v Praze si v rámci Grand Prix zajistil Harrie Smolders z Nizozemí, který porazil s Donem VHP v rozeskakování šest dalších dvojic.

Na přelomu května a června zavítal poprvé v historii seriál do St. Tropez. Mezi týmy nenašli přemožitele Brazilec Pedro Veniss a Němec Daniel Deusser v barvách Shanghai Swans. Za Prague Lions nastoupili Anna Kellnerová s Classicem a Niels Bruynseels s klisnou Ganciou de Muze a odnesli si body za čtrnácté místo. Grand Prix vyhrál letos už podruhé Ben Maher v sedle hřebce Winning Good, který porazil v rozeskakování šest dalších soupeřů. Mezi nimi i Pedera Fredricsona, jenž dojel s Hanssonem po čistém výkonu čtvrtý. A také Nielse Bruynseelse na klisně Gancia de Muze. Ten v rozhodující jízdě chyboval jednou a bral šestou příčku.

Pouze několik desítek kilometrů po pobřeží Středozemního moře se jezdci a koně přesunuli k sedmému kolu. To hostilo Cannes ve dnech 7. až 9. června. S těsným rozdílem šesti desetin sekundy v součtu dosažených časů tam v týmovém klání zvítězili Valkenswaard United. Závodili za ně nizozemský reprezentant Jur Vrieling a Ital Alberto Zorzi. Prague Lions začali výborně. Aleš Opatrný s Fakirem překonal první kolo bez zaváhání. Stejně jako Niels Brunyseels v sedle klisny Gancia de Muze. V druhých jízdách však přišly chyby a celek se propadl na konečné páté místo. V průběžném hodnocení seriálu pak byli Pražští lvi sedmí. Dveře do prosincové Super Grand Prix si otevřel triumfem ve Velké ceně Peder Fredricson, který sedlal svou stájovou jedničku Hanssona WL. 

Dalším světoznámým letoviskem, jež navštívili účastníci Global Champions bylo portugalské Cascais, kde se odehrál osmý závod sezony s číslem 2018. Nejvyšší bodový příděl si v týmové soutěži připsali Paris Panthers. Zásluhu na tom měl belgický jezdec Gregory Wathelet a Darragh Kenny z Irska. V druhém kole se blýskl bezchybným výkonem Aleš Opatrný s běloušem Fakirem. Celkem však společně s Gercem Schröderem nasbírali dvacet tři trestných bodů, což stačilo na patnácté místo. Grand Prix ovládl Belgičan Nicola Philippaerts s běloušem Harleym van Bisschopem. Ten dokázal překonat kurz rozeskakování s nulou a v nejlepším čase. 

Devátý mítink hostilo Monako během posledního červnového víkendu. Pro maximální bodový příděl si dojeli Marlon Modolo Zanotelli a Constant van Paesschen. Brazilsko-belgická dvojice závodila za družstvo Rome Gladiators. Skvěle zahájili v prvním kole také Anna Kellnerová se Silverstonem G a Gerco Schröder na Glock´s Londonovi. Oba Pražští lvi předvedli bezchybný výkon. V druhé části však nasbírali dvanáct trestných bodů, což nakonec znamenalo deváté místo. Vítězem Grand Prix a dalším účastníkem pražské galashow světového parkuru se stal Ir Shane Breen, který sedlal hřebce Ipswich van de Wolfsakker. Výborně si ve Velké ceně vedla také Anna Kellnerová na Silverstonovi. Ta překonala obtížný kurz s překážkami do 160 cm s jedním zaváháním a obsadila dvanácté místo.

Podesáté se skákalo v centru Paříže v sousedství slavné Eiffelovy věže. První místo ve dvoukolové ligové soutěži tam získali Montreal Diamonds zastoupení Nizozemcem Harriem Smoldersem a Belgičanem Josem Verloyem. Prague Lions dojeli třináctí, a to navzdory výbornému výkonu Pedera Fredricsona s Hanssonem. Ten absolvoval obě kola s nulou. Anna Kellnerová v sedle Silverstona G chybovala pouze jednou, ale po přičtení dvou shození Nielse Bruynseelse z úvodu soutěže to na nejvyšší příčky nestačilo. V průběžném pořadí se díky dvěma triumfům a dalším velmi dobrým výsledkům drželi ve vedení po desátém závodě London Knights. Prague Lions byli na jedenácté příčce. Trochu překvapivým vítězem Grand Prix se v Paříži stal Egypťan Sameh El Daham na koni Suma´s Zorro. Dobře si vedl Peder Fredricson na Hanssonovi. Probojoval se do rozeskakování, kde shodil jednu překážku a skončil devátý.

Z Paříže se jezdci a koně přesunuli do nedalekého Chantilly. Tam potřetí v sezoně 2018 dokázali vyhrát Londýnští rytíři. Zastoupeni byli Benem Maherem a Nicolou Philippaertsem, kteří tak zvýšili náskok v čele žebříčku Global Champions League. Tým Prague Lions reprezentovali Gerco Schöder a Niels Bruynseels a s dvanácti trestnými body obsadili desáté místo. V Grand Prix nenašel přemožitele Nicola Philippaerts s koněm H&M Chilli Willi, který tak na nejvyšší příčku v hlavní individuální soutěži dosáhl v roce 2018 podruhé.

Dvanáctou zastávkou byla německá metropole Berlín, kde se závodilo během posledního červencového víkendu. V týmovém klání tam nenašli přemožitele Piráti ze St. Tropez. Jak Belgičan Pieter Devos tak Australanka Edwina Tops-Alexander překonali oba kurzy čistě. Ve Velké ceně triumfoval italský reprezentant Alberto Zorzi s klisnou Fair Light van't Heike a zajistil si tak vstupenku do Prahy. Výborného výsledku dosáhl v Grand Prix Niels Bruynseels. Ten po bezchybném rozeskakování v sedle Cas de Liberte dojel čtvrtý. 

V sobotu 4. srpna se odehrál třináctý závod série. Tentokrát se hvězdy světového parkuru sjely do Londýna. Na domácí půdě tam počtvrté v sezoně Global Champions League získali maximum bodů jezdci London Knights. A opět u toho byl bezchybný Ben Maher, jemuž pomohl dvěma nulami Nicola Philippaerts. Za Prague Lions startovali tři členové týmu, Anna Kellnerová, Niels Bruynseels a Peder Fredricson. S dvanácti trestnými body obsadili desáté místo. Nejlepší výsledek z nich zaznamenal Peder Fredricson, který absolvoval obě kola čistě. V první jízdě sedlal Hanssona, jehož pro druhé kolo vyměnil za hnědáka All In. Domácí fanoušci zažili radost i v rozeskakování Grand Prix. V něm zvítězil britský jezdec Scott Brash na hnědákovi Hello Mr President. Formu potvrdil Peder Fredricson, jenž si po skvělém výkonu v lize dojel ještě pro druhé místo ve Velké ceně. Výborně si vedla i Anna Kellnerová, jež nastoupila do hlavní soutěže jednotlivců se Silverstonem G a po jedné chybě obsadila jedenácté místo.

Sportovci si od kolotoče náročných pětihvězdových závodů neoddechli ani o týden později, kdy se skákalo na kolbišti v nizozemském Valkenswaardu. V lize nenašli přemožitele členové Rome Gladiators – Marlon Modolo Zanotteli a Constant van Paesschen. Trojice zahraničních členů Prague Lions Peder Fredricson, Niels Bruynseels a Gerco Schröder brali by za deváté místo. Velmi se dařilo Bruynseelsovi, jenž v sedle ryzky Lady Cracotte zaznamenal dvě nuly. Vrchol v túře jednotlivců ovládl na domácí půdě Holanďan Frank Schuttert s hřebcem Chianti´s Champion. Niels Bruynseels na klisně Cas de Liberte se ve Velké ceně dostal do rozeskakování, v němž znovu nezaváhal a obsadil čtvrtou příčku. 

Před patnáctým kolem následovala bezmála měsíční přestávka. Poté se jezdci setkali v Římě, kde měli jednu z posledních příležitostí sbírat body do obou žebříčků. Ligovou soutěž vyhrála v sobotu 8. září americko-irská dvojice Jessica Springsteen a Denis Lynch. Jako jediní dokázali překonat obě kola bez trestných bodů. Pražským lvům se v Římě dařilo rovněž skvěle, obsadili třetí místo. Anna Kellnerová se Silverstonem G překonala kompletní soutěž bez zaváhání. Peder Fredricson na Hanssonovi chyboval pouze v druhé jízdě, v níž dovezl šest trestných bodů. Přestože závody v Římě byly předposledním kvalifikačním kolem, po skončení Grand Prix bylo rozhodnuto o vítězi soutěže jednotlivců. Velkou cenu totiž ovládl lídr bodování Ben Maher s fenomenálním valachem Explosion W. Tento britský jezdec si tak připsal nejen třetí prvenství v sezoně, ale mohl se začít radovat z jistého titulu šampiona Longines Global Champions Tour.

Neuvěřitelnou formu potvrdil Ben Maher se stejným koněm také v posledním kole v Dauhá. V sobotu 10. listopadu pomohl týmu London Knights k další výhře. Družstvo tak se značným náskokem ovládlo bodování v základní části série. Do finále takzvaného Super Cupu pro šestnáct nejlepších týmů, které hostí v polovině prosince pražská O2 arena tedy postoupilo z první příčky. Dvojice Peder Fredricson a Niels Bruynseels z týmu Prague Lions dojela v Dauhá dvanáctá. Do pražského Super Cupu se tým rovněž probojoval, když v konečném pořadí skončil devátý. V Grand Prix to byl znovu Ben Maher s ryzákem Explosionem, kdo ukázal všem soupeřům záda. Jeho čtvrtá výhra ve Velké ceně byla zlatou tečkou za neuvěřitelným úspěchem britského olympionika v letošní sérii. Výborného výsledku dosáhl také Peder Fredricson v sedle Hanssona W, který dojel ve Velké ceně druhý. 

Nyní již veškerá pozornost směřuje k prosincovému Global Champions PlayOffs v Praze. Ve čtvrtek 13. prosince odstartuje čtvrtfinálovou soutěží týmový Super Cup. Do pátečního semifinále postoupí pouze osm z dvanácti celků, které se v celoročním bodování umístily na 5. až 16. místě. Přidají se k nim čtyři týmy z 1. až 4. pozice žebříčku, které tak cestu do nedělního finále budou mít o něco jednodušší. Vrcholem sobotního programu bude Super Grand Prix pro 16 nejlepších jezdců dosavadních Velkých cen. Fanoušky parkurového sportu tak čeká opravdu jedinečná podívaná, která doposud nemá obdoby. U takové události samozřejmě nemůže chybět ani štáb EquiTV, a tak se můžete těšit v polovině prosince na aktuální reportáže i rozhovory. Na shledanou!

Štítky: Global Champions
reklama 23A
banner
banner
banner
banner
banner




 

▶️ PROGRAM PŘENOSŮ EQUITV.CZ
DATUM ČAS DISCIPLÍNA MÍSTO LINK
PÁ⏳19.04. ⏰08:00 spřežení CAI Kladruby ▶️
SO⏳20.04. ⏰08:00 spřežení CAI Kladruby ▶️
NE⏳21.04. ⏰08:00 spřežení CAI Kladruby ▶️
NE⏳21.04. ⏰13:30 dostihy Praha Chuchle ▶️
PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice  
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice  
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice  
ST⏳01.05. ⏰13:00 dostihy Lysá  
NE⏳05.05. ⏰08:00 skoky ČSP Brno  
NE⏳05.05. ⏰13:00 skoky Praha Chuchle  
SO⏳11.05. ⏰13:00 skoky (derby) Praha Gabrielka  
SO⏳11.05. ⏰00:00 klusáci Praha Chuchle  
NE⏳12.05. ⏰00:00 skoky ČSP Hradištko  
NE⏳12.05. ⏰00:00 dostihy Praha Chuchle  
ÚT⏳14.05. ⏰00:00 skoky KMK Písek  
NE⏳19.05. ⏰00:00 skoky ČSP Ostrava  
NE⏳19.05. ⏰00:00 dostihy Praha Chuchle  
ČT⏳23.05. ⏰00:00 drezura CDI Olomouc  
PÁ⏳24.05. ⏰00:00 drezura CDI Olomouc  
SO⏳25.05. ⏰00:00 drezura CDI Olomouc  
NE⏳26.05. ⏰00:00 drezura CDI Olomouc  
NE⏳26.05. ⏰00:00 skoky ČSP Zduchovice  
NE⏳26.05. ⏰00:00 dostihy Most  
PÁ⏳31.05. ⏰00:00 working equitation Královice  
SO⏳01.06. ⏰00:00 working equitation Královice  
SO⏳01.06. ⏰00:00 dostihy Praha Chuchle  
NE⏳02.06. ⏰00:00 working equitation Královice  
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz

 

Kompletní informační servis ze světa koní
Jezdci.cz EquiTV.cz
ČLÁNKY ZPRÁVY KRÁTCE AUDIO VIDEO
Každá stovka pomůže: Podpořte nás členstvím ve fanclubu Jezdci.cz a EquiTV a mějte od nás informace v předstihu…
Fanclub JEZDCI.CZ Fanclub EQUITV.CZ
NEPŘEHLÉDNĚTE