Jezdecký magazín EquiTV 12. února 2015

Přinášíme vám již čtvrtý díl Jezdeckého magazínu EquiTV, ve kterém jsme pro vás připravili podrobnou reportáž z průběhu úvodního kola zimního Jezdeckého poháru ve skocích - Jump and Drive Winter Tour v Hradištku u Sadské…

12.02.2015 16:48  |  Pořad: EQUINEWS  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Jezdecký areál v Hradištku je v zimních měsících již tradičně ve znamení halových soutěží hned několika jezdeckých disciplín a nejinak tomu bylo v sobotu 7. února, kdy za velmi chladného, ale slunečného počasí proběhlo první skokové kolo Zimního jezdeckého poháru Jump and Drive Winter Tour 2015. Na programu bylo celkem pět soutěží. My se budeme věnovat třem z nich, které se započítávají do pohárového bodování.

Prvním dílem pohárových klání byla soutěž stupně Z s následným rozeskakováním, kdy se na start postavilo 35 dvojic. Připravený parkur byl vzhledem k počátku sezony velmi příjemný a nechystal pro jezdce a koně žádné záludnosti.  Jednou z 18 dvojic, které absolvovaly základní část bez chyby a mohly tedy rovnou pokračovat do rozeskakování, byli Zdeněk Palička a Fair Play-M. Jejich čas 17,71 je řadil na třetí místo konečného pořadí. Jen o málo rychlejší byli v rozeskakování Alžběta Vyštajnová a Elzar. Jezdkyně v základním parkuru sice volila jízdu spíše na jistotu, ale svižné tempo a výsledný čas 17,49 v rozeskakování  jí zajistil druhou příčku ve výsledkové listině. Klára Svobodová s Czelzi  neponechala nic náhodě. Hned od startovní linie zvolila velmi svižné tempo, které dokázala v rozeskakování ještě vygradovat. Od druhé Alžběty Vyštajnové ji v cíli dělily více než 2 sekundy. Připsala si tak nejen prvenství v této soutěži, ale také nejvyšší příděl dvaceti bodů v malé túře Zimního jezdeckého poháru Jump and Drive Winter Tour.

Pořadatelé i pro zahajovací díl střední série zimního poháru použili model soutěže s následným rozeskakováním. Trasu připravenou na úrovni obtížnosti L* z dílny stavitele ing. Jana Šímy okusilo 24 dvojic. Jednou z nich byla Nina Kaločová a valach Jacampo, kteří po bezchybné základní části pokračovali do rozeskakování a s poměrně těsným odstupem od soupeřů si  časem 31,23 zajistili nakonec třetí místo. S rozdílem necelé půl vteřiny od třetí Niny Kaločové protnula pomyslnou cílovou čáru Tereza Mücková s koněm Kohanuy a připsala si tak celkovou druhou příčku a devatenáct pohárových bodů. Ze základního kola bez zaváhání pokračoval dál také Miloslav Vítek s klisnou Roxy Star. V rozeskakování hodně pospíchal a také zariskoval při nájezdu na poslední překážku, což mu přineslo o vteřinu rychlejší čas, než zapsala Tereza Mücková. Mohl se tak radovat z vítězství v soutěži stupně L* a zároveň z nejvyššího počtu seriálových bodů, které se rozdělují vždy dvaceti nejlepším jezdcům.

Podíváme se také, jak probíhala hlavní soutěž dne bodovaná v rámci velké túry Zimního jezdeckého poháru Jump and Drive Winter Tour. Byla jí soutěž stupně S* s finále, do kterého postupuje deset nejlepších dvojic. My si ukážeme celou postupovou desítku, tedy 8 bezchybných a dva postupující po jedné chybě v základním parkuru.  Jedním z finalistů byli vítězové střední rundy Miloslav Vítek a Roxy Star, ve finále ale nakonec vzdali a to pro ně znamenalo celkovou desátou příčku. Miloslav Příhoda a Acolino sice postupovali do finále bez ztráty kytičky v základním kole, ale finálový parkur jim ovšem nevyšel úplně podle představ, jelikož chybovali hned třikrát a 12 trestných bodů stačilo nakonec až na deváté místo. Stejný jezdec obsadil také osmou pozici v hlavní soutěži. Tentokrát s klisnou Vanessa Mae, kterou známe zejména ze soutěží všestrannosti. Tato dvojice zapisovala jednu chybu již v základním parkuru. Druhou přidali ve finále. V součtu to tedy znamenalo 8 trestných bodů a už zmíněné osmé místo. O jednu příčku lépe se umístil jeho kolega z reprezentačního kádru ve všestrannosti Jaroslav Hatla, který také v rámci zimní přípravy velmi rád našel cestu do promrzlého Hradištka. Základní kolo parkuru zajel na Westwind El Divo čistě, v druhé části jednou chyboval. Celkový výsledek 4 trestné body sice nasbíralo více jezdců, pomalejší čas ale posunul Jaroslava Hatlu na sedmé místo. Podobný scénář měly i jízdy Martina Šoupala s valachem Luciano Z - základní parkur bez trestných bodů, k tomu se přičítala jedna chyba ve finále. Čas byl ale o poznání rychlejší, než u předchozí dvojice a byla z toho nakonec šestá příčka. Stejně jako Miloslav Příhoda a Jaroslav Hatla i Andrea Halíková, které se v hradišťské hale tradičně velmi daří, figurovala na startovní listině finále se dvěma koňmi. Tato mladá jezdkyně měla po dvou bezchybných startech v základním kole skvělou výchozí pozici před finále. Valach Maryland byl jedním z finálových partnerů této ostatními jezdci zmiňované favoritky. Finálové tempo této dvojice bylo velmi ostré a tomu odpovídal i čas 39,12 sekundy. Bohužel zisk 4 trestných bodů po jedné chybě je zařadil na páté místo konečného pořadí. Diváci viděli ještě jednu velmi svižnou finálovou jízdu, v hlavní roli byla opět Andrea Halíková, tentokrát s klisnou Wyoming 1. Její čas byl vůbec nejrychlejší ze všech, 37, 21 sekundy. Bohužel opět přišla jedna finálová chyba, která připravila Andreu o jisté vítězství a posunula ji na nejméně oblíbenou čtvrtou příčku. Jaroslav Hatla vstoupil do kolbiště ještě s dalším ze svých koní, a to s Fernet Af Kreffe. Po čistém základním parkuru jel ve finále takzvaně na jistotu a to se mu vyplatilo.  Čas sice patřil k nejpomalejším, ale jezdec ani jednou nechyboval a celková nula na kontě této dvojice znamenala třetí místo. Jeho stájová kolegyně z Czech Equestrian Teamu Barbora Kejvalová sedlala koně Con Acord. I ona volila ve finále opatrnější tempo. Jaroslava Hatlu předjela ale přibližně o vteřinu, navíc také nechybovala a tak obsadila krásnou druhou příčku. A to už se dostáváme k nejlepší dvojici - Barbora Vojtková a devatenáctiletý Caruso Medimade. Tato jedkyně absolvovala pouze jedinou soutěž a to až tu nejtěžší z celého dne, a s hřebcem Caruso Medimade předvedla dynamickou a bezchybnou jízdu, jak v základním parkuru, tak i ve finále. S nulou a finálovým časem 40,89 sekund nenašla přemožitele. Získala nejvyšší počet bodů v seriálu Jump and Drive Winter Tour a vede tedy průběžné pořadí této série.

SMS SOUTĚŽ

Jezdecký magazín již tradičně přináší také diváckou SMS soutěž o ceny! Opět můžete vyhrát Koňský šampon - MANE N´TAIL, jehož receptura sice pohází z koňského šampónu, ale určený je především pro lidi. Vítěz navíc od nás obdrží zdarma PREMIUM PROGRAM internetové televize EquiTV na 1 rok, který vám mj. umožní stahovat jednotlivé díly Jezdeckého magazínu i dalších publikovaných videí o koních a lidech kolem nich do počítače, tabletu či mobilu.

Stačí správně odpovědět prostřednictvím SMS na soutěžní otázku, která zní:

Kolik jezdců boduje ve skokových soutěžích zařazených do zimního Jezdeckého poháru?

(A) dvacet
(B) všichni

Odpovědi posílejte formou SMS ve tvaru: Q mezera ODPOVED (Q A, nebo Q B) na telefonní číslo: 900 11 10 do pondělí 16. února 2015 12.00 hodin.

Cena SMS je 10 Kč vč. DPH. Počet SMS z jednoho telefonního čísla není omezen! SMS lze zasílat pouze z ČR. Technicky zajišťuje ATS Praha, www.atspraha.cz. Infolinka: 296363199, www.platmobilem.cz (stránka Asociace provozovatelů mobilních sítí).

Zmiňované ceny od nás obdrží autoři SMS se správnou odpovědí, které dorazí jako 10. a 20. v pořadí. Pokud si náhodou nejste jisti se správnou odpovědí, která před malou chvílí zazněla, můžete se na tento pořad podívat ještě jednou – buď při některé z televizních repríz, nebo na internetu. Odkazy na všechny díly najdete na adrese www.jezdeckymagazin.cz.

ST⏳17.04. ⏰14:00 spřežení CAI Kladruby ▶️
ČT⏳18.04. ⏰08:00 spřežení CAI Kladruby ▶️
NE⏳21.04. ⏰14:00 dostihy Praha Chuchle