Jezdecká sezóna 2016 ve všestrannosti

Ve všestrannosti bohužel domácí jezdecký kalendář roku 2016 neobsahoval žádné mezinárodní závody, a tak se největší pozornost upínala kromě mistrovství České republiky také na jednapadesátý ročník seriálu Zlatá podkova.

31.10.2016 14:49  |  Pořad: Všestrannost  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Ten odstartoval ve dnech 16. až 17. dubna na pardubickém dostihovém závodišti. Sezonu tam nejlépe zahájil Jaroslav Hatla, který v sedle koně Reenmore Alfie zvítězil v nejtěžší vypsané túře na úrovni CNC1*, když celou soutěž dokončil pouze s 34,76 trestného bodu. Pardubice zahájily sérii celkem osmi kvalifikačních kol, aby v polovině srpna dospěla Zlatá podkova ke svému finále, které se konalo tradičně v Humpolci. Finále se jelo na dvouhvězdové obtížnosti a bylo plné zvratů. Nakonec dopadlo nejlépe pro Petra Molíka s Monkey Oscarem. Druhou příčku vybojovala Radka Dvořáková s klisnou Damilou. Třetí místo obsadil Jan Holec na Tasznikovi, který se o celkové vítězství připravil až v samém závěru čtyřmi chybami na parkuru.

Na pardubickém dostihovém závodišti proběhlo ve dnech 28. až 31. července vůbec poprvé mistrovství České republiky ve všestrannosti všech věkových kategorií. Na úrovni Z byla postavena mistrovská soutěž dětí. Přemožitele v ní nenašla dvojice Barbora Vaňková a Lipton Sinaj, která suverénně vedla od první drezurní zkoušky. Navíc v crossu ani na parkuru nechybovala. Mezi mladšími juniory, kteří se museli popasovat se stupněm ZL, zvítězila ve vyrovnaném poli velmi těsně Kristýna Kačírková s Dantesem. Zlatou medaili si z Pardubic odvezla také Vladimíra Pechanová, která s klisnou Rosou P zvítězila v kategorii starších juniorů.

Středně těžká úroveň CNC1*čekala na mladé jezdce. Výbornou drezurou se blýskla Eliška Orctová v sedle Bonuse. Prvenství si udržela až do konce soutěže a výsledek neovlivnila ani drobná penalizace za překročení času v terénní zkoušce. Senioři soutěžili na úrovni CNC2*. Po drezuře byl ve vedení jeden z nejúspěšnějších jezdců české reprezentace Jaroslav Hatla s Reenmore Alfie, jenže na trati crossu vzdal kvůli indispozici koně a mistrovství republiky tak nedokončil. Bronz získal Petr Vančura na koni Aston Martin, který dojel celou soutěž s výsledkem 62,26 trestného bodu. Po vydařené drezuře Roberta Pokorného v sedle koně Rodeo Au Heup přišlo překročení času v crossu a chyba na parkuru, což přisoudilo loňskému mistrovi republiky druhé místo. Pro zlato si zejména díky čisté terénní i skokové zkoušce dojel Miloslav Příhoda, který sedlal koně Lord 27.

NE⏳21.04. ⏰13:30 dostihy Praha Chuchle ▶️