EquiTV.cz

reklama 31A
banner
banner
banner
banner
banner

Jak rozpoznat kvalitní krmiva pro koně

25.06.2012  |  AUTOR  |  PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

V dalším dílu našeho seriálu připravovaného ve spolupráci se společností De Heus vyrábějící granule pro koně značky Energys vám Ing. Darina Havlíčková poradí, jak rozpoznat kvalitní krmiva pro koně – a to např. díky informacím uvedených na etiketách…

reklama 32B
banner
banner
banner
banner
banner

Mezi důležité faktory samozřejmě patří, jak se kůň při krmení konkrétními krmnými směsmi chová, resp. jak na něj krmivo působí. Dále také, zda s vámi zástupce krmivářské společnosti komunikuje a snaží se najít druh krmiva či množství krmné dávky, která koni vyhovuje nejvíce. V neposlední řadě mají velký význam i reference. Celá řada výrobců je na našem trhu již dlouhou dobu a hodně zákazníků je tak má vyzkoušené. Jistě tedy ve svém okolí najdete někoho, koho se můžete zeptat, s jakým krmivem byl, příp. nebyl spokojen.

Mezi zcela objektivní kritéria pak patří etiketa, která je přilepená, nebo všitá na každém pytli. Ta je sestavena dle zákona o krmivech, ke kterému jsou pravidelně vydávány další prováděcí vyhlášky. Všechny údaje na etiketě podléhají kontrole a každý výrobce je musí uvádět shodně. Pokud si porovnáte dvě etikety od různých výrobců, tak poznáte, jak se směsi od sebe liší.

Základním parametrem je název krmné směsi a identifikace výrobce. Většinou je na etiketě krmný návod a laické zhodnocení, jak krmivo vypadá, k čemu slouží. Často tam bývá uvedeno také doporučené dávkování. Neopomenutelnou součástí je řazení použitých surovin, a to tak, jak jdou za sebou – sestupně od nejvíce zastoupené složky až po tu nejméně obsaženou. Nepřehlédněte také datum expirace a číslo šarže. Ostatně – shlédněte následující video a dozvíte se, proč je dobré všechny tyto informace sledovat!

POŘAD: S Energysem o výživě koní

reklama 33B
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE