Italské zářijové zastavení GCT v reportáži EquiTV

Longines Global Champions Tour a Global Champions League zažily své předposlední kolo. Konalo se v Říme a jezdci Berlin Lions u něho nechyběli. V souhrnné reportáži EquiTV se můžete podívat na to, jak se jim dařilo v týmové GCL i Grand Prix.

04.10.2017 14:39  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Předposlední kolo letošní prestižní série mezinárodních parkurových závodů Longines Global Champions Tour a Global Champions League hostil Řím. Nejlepší jezdci světa tam se svými koňmi zavítali ve dnech 22. až 24. září. Nechyběli mezi nimi také tři členové družstva Berlin Lions – Gerco Schröder, Anna Kellnerová a Max Kühner. Berlínské lvy v rámci týmového klání Global Champions League tentokrát reprezentovali poslední dva jmenovaní jezdci.

Max Kühner zvolil pro soutěž družstev bělouše Chardonnay. V pátečním prvním kole předvedl čistý výkon a o den později přidal jediné shození. Anna Kellnerová závodila v sedle osvědčeného Classica, s nímž zaznamenala v obou jízdách stejné skóre devíti trestných bodů. S celkovým součtem 22 trestných bodů obsadil tým Berlin Lions skvělé sedmé místo.

O nejvyšší příčky tabulky bojují těsně před závěrem seriálu dva celky. Valkenswaard United měli při italském mítinku po pátečním zahájení nakročeno k vítězství. Ital Alberto Zorzi s klisnou Fair Light van T Heike nezaváhal a dojel s nulou. Čistě překonal kurz s překážkami vysokými do 155 centimetrů rovněž německý reprezentant Marcus Ehning na koni Comme Il Faut. Jenže v druhém kole přišly chyby. Alberto Zorzi dokončil s 8 trestnými body a jedno shození přidal Marcus Ehning. Valkenswaard United tak nakonec klesli na třetí místo.

Sobotní jízdy naopak výrazně pomohly jezdcům z Hamburg Diamonds. Ti do nich nastupovali až z šesté příčky. Kanadský zlatý olympionik Eric Lamaze s ryzákem Chacco Kidem po jedné chybě v prvním kole předvedl čistý výkon. Také jeho kolega Nizozemec Harrie Smolders v sedle koně Don VHP Z shodil v zahajovacím parkuru jednu překážku, ale o den později už byl suverénní.

Hamburg Diamonds si tak po výhře v Římě upevnili vedoucí pozici v žebříčku série, v níž mají 295 bodů. Druzí Valkenswaard United na ně ztrácí 17 bodů, na třetím místě jsou s odstupem bezmála 50 bodů jezdci ze St. Tropez Pirates.

Druhým z vrcholů čtrnáctého zastavení okruhu Longines Global Champions Tour byla sobotní Grand Prix s překážkami do 160 centimetrů. Kvalifikovalo se do ní čtyřiadvacet dvojic včetně rakouského člena Berlin Lions Maxe Kühnera se Chardonay, který po dvou chybách dojel sedmnáctý.

Kurz z dílny Uliana Vezzaniho překonali bez zaváhání pouze tři jezdci, o jejichž pořadí rozhodovalo rozeskakování. Nejrychlejší byl Němec Marcus Ehning v sedle hřebce Funky Freda, který soupeřům nadělil tři sekundy, jenže na předposlední překážce chyboval, a to ho odsunulo na 3. místo. Nejlepší muž bodování Harrie Smolders z Nizozemí soutěžil v Grand Prix stejně jako v týmovém klání s Donem VHP. Rozeskakování absolvoval bez chyb a v čase 52,43 sekundy, což stačilo na 2. příčku.

Překvapením dne byla mladá švédská jezdkyně Evelyna Tovek. Svěřenkyně člena národního týmu Švédska Henrika von Eckermanna překonala s Castellem rozhodující část soutěže bez zaváhání a o dvě sekundy rychleji než Smolders. Poprvé v kariéře se tak mohla radovat z triumfu při Velké ceně Global Champions Tour.

Harrie Smolders dalším vynikajícím výkonem získal dostatečný počet bodů na to, aby udržel před posledním kolem v Dauhá vedení v žebříčku, a nejen to. Před závěrem seriálu jej už o titul letošního šampiona nemůže nikdo připravit. Na druhém místě je průběžně Ital Lorenzo de Luca, třetí místo patří německému jezdci Christianu Ahlmannovi.