Festivalové soutěže pony v Lysé objektivem EquiTV

V úvodu Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem nabídl rozpis závodů blok soutěží pro jezdce na pony. Ty se jely ve středu 22. března a díky EquiTV se můžeme podívat na krátký souhrn ze soutěží zařazených do Pony ligy a extraligy 2017...

14.04.2017 18:03  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Jezdecký festival v Lysé nad Labem tradičně zahajoval svůj bohatý program soutěžemi pro parkurové jezdce na pony, které letos přilákaly rekordní množství závodníků. Konaly se ve středu 22. března a jezdci mohli vybírat ze třech úrovní obtížnosti.

Parkur s označením LP přilákal k účasti bezmála šedesát dvojic. Po mnoha čistých výkonech v základní části muselo o vítězi rozhodnout rozeskakování. Jediné chybičky z rozhodující jízdy asi litovala Jana Táboříková, která s klisnou Karou projela cílem v čase 19,56 sekund. Pokud by překážka nešla k zemi, stačil by tento čas o jedinou setinu sekundy na vítězství. Takto ovšem skončila dvojice až v druhé desítce výsledkové listiny.

Těsně přes hranici 20 sekund se přehoupla časomíra, když projel cílem Štěpán Filip s koněm Bam 2. Kurz stavitele Zdeňka Krpely se mu podařilo překonat bez zaváhání a jeho výkon stačil nakonec na čtvrté místo. Eliška Hasnedlová postoupila do rozeskakování hned s třemi koňmi. A se všemi třemi dojela do cíle bez bodového zatížení. S Benem 8 dosáhl času, který stačil na konečné třetí místo. Druhou příčku vybojovala Lucie Melmerová v sedle koně Mušargo, která dokončila s nulou a v čase 19,67 sekund.
Jedna desetina sekundy nakonec rozhodla o tom, kdo se stal vítězem respektive vítězkou úvodního kola letošní série Pony ligy. První místo přidala k bronzovému stupínku Eliška Hasnedlová s dalším ze svých svěřenců klisnou Carry 2.

O stupeň obtížnější byla poslední soutěž středečního pony bloku. Hendikep na úrovni SP byl započítáván zároveň jako první závod Pony extraligy 2017. Také tato soutěž se jela s rozeskakováním, v němž se představilo celkem třináct dvojic, které překonaly základní parkur bez zaváhání.

Bezchybný výkon se pak podařilo zopakovat pětici z nich. Viktor Skutecký s Vasilem dojel v čase 28,90 sekund a ve výsledkové listině elitní pětku čistých jezdců z rozeskakování uzavřel. Rozdíly mezi dosaženými časy na třetí až páté příčce byly nepatrné. Čtvrté místo vybojovala dvojice Karolína Liďáková a Sun Shain, která projela cílem o 3 desetiny sekundy rychleji než Viktor Skutecký.

Na druhou pozici se zařadila Jana Táboříková s klisnou Karou. Časomíra se při jejím průjezdu cílem zastavila na hodnotě 28,36. Bez chyb a v rychlém tempu absolvovala rozeskakování Eliška Hasnedlová na koni Ben 8, a umístila se tak na stříbrném stupínku. Vítězkou prvního kola Pony extraligy se stala Karolína Prušáková, která rozhodující částí soutěže se Sargem doslova proletěla. Nejbližší soupeřce nadělila bezmála pět sekund.

Součástí festivalového programu byl už podruhé za sebou také turnaj v pony-games. Letos přijalo pozvání družstvo z Rakouska, kterým se postavil tým sestavených z jezdců z různých českých klubů, které se účastní turnajů v pony-games. Jezdci závodili celkem v jedenácti hrách. Nakonec s převahou zvítězili zahraniční hosté, když vyhráli celkem deset her, v jedné hře s názvem Malý prezident se dařilo lépe reprezentantům českých barev.

ČT⏳18.04. ⏰09:00 spřežení CAI Kladruby ▶️
NE⏳21.04. ⏰13:30 dostihy Praha Chuchle ▶️