Deštivé MČR chladnokrevných koní ve Svržně

Chovatelé koní chladnokrevných plemen se o víkendu 1. a 2. října sjeli do Svržna, kde se konalo mistrovství České republiky v kombinovaných soutěžích těchto pracovních plemen. Vy si jej můžete připomenout v reportáži EquiTV.

15.10.2016 08:55  |  Pořad: Netradiční jezdecké disciplíny  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Sobotní program patřil koním soutěžícím v kategorii jednospřeží, a připraveny pro ně byly tři disciplíny: soutěž ovladatelnosti s kládou, formanská jízda a soutěž v těžkém tahu. Formanskou jízdu v soutěži jednospřeží ovládl Michal Bančík s Nailou. Dráhu soutěže ovladatelnosti překonal nejlépe Dušan Turčan v Juráškem a stejná dvojice později nenašla přemožitele ani v třetí disciplíně, v těžkém tahu. Po sečtení výsledků se však díky vyrovnaným výkonům stal celkovým vítězem kůň Inspektor pod vedením Jana Janovského.

Nedělní program byl věnovaný mistrovské soutěži dvojspřeží. Nejlepším párem ve formanské jízdě byli Naila a Brys Stadlecký, které vedl kočí David Janoš. Největší zručnost na trati soutěže ovladatelnosti s kládou prokázal Vladimír Hajtmar s párem ve složení Galen a Grafit. Stejná dvojice koní vyhrála také poslední disciplínu, těžký tah. Koně Vladimíra Hajtmara dokázali jako jediní odtáhnout přes celou délku dráhy saně o hmotnosti přes tři tuny. Přesně to bylo 3100 kilogramů. Vladimír Hajtmar si tak svými výkony zajistil celkové vítězství v mistrovství České republiky chladnokrevných koní v kategorii párů.

Chladnokrevný sport podporují Lesy ČR s.p.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️