EquiTV.cz

reklama 31B
banner
banner
banner
banner
banner

Cirkusové triky aneb jak naučit koně klekat

10.01.2014  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Ve třetí části série videí o cirkusových tricích, kterou jsme pro vás připravili s Annou Reinbergerovou – provozovatelkou Stáj West u Českého Šternberka – vám ukážeme jak postupovat, když byste chtěli naučit svého koně klekat...

reklama 32D
banner
banner
banner
banner
banner

Tento cvik není určen rozhodně pro každého koně. Někteří mohou mít určité zdravotní indispozice, kvůli nimž může být klekání bolestivé. Jiní citliví jedinci nechtějí tuto pozici, která je do jisté míry jakýmsi ponížením, předvádět v blízkosti člověka. 

Klekání učíme koně tak, že ho nejprve naučíme reagovat pokrčením nohy na pobídnutí bičíkem na zadní šlachu. V okamžiku, kdy kůň umí takto zvednout nohu, tak se snažíme, aby snížil hlavu a lehce posunul tělo dozadu, současně zvedl nohu a klekl si na jedno koleno. Toto nazýváme komplimentem. Samozřejmě ne každý na uvedenou pobídku zareaguje napoprvé. Naopak citliví koně hned nohu zvedají a často se sami začnou snižovat. 

Jak postupovat dál, to se již dozvíte ze samotného videa. Na samotný závěr vám ukážeme klekání koně s jezdcem na hřbetu!

POŘAD: Cirkusové triky s koňmi

reklama 33B
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE