Voltižní a drezurní dění na Jezdeckém festivalu

26.03.2017  |  AUTOR

Během soboty 25. března 2017 proběhly při Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem soutěže ve dvou disciplínách. V nejtěžší drezurní úloze získala první místo Tereza Hábová, ve voltiži se dařilo Frenštátským i týmům z Albertovce a Tlumačova…

Vrcholem dopoledního drezurního bloku byla úloha vIM1, tedy kür neboli volná sestava na hudbu. Soutěžící sledovala od časných dopoledních hodin zcela zaplněná výstavní hala C. Diváci se dočkali dvou velmi kvalitních výsledků. Dvěma jezdkyním se totiž podařilo získat od rozhodčích hodnocení lepší než je 70 %. Na první místo nakonec dosáhla vítězka Českého drezurního poháru z let 2015 i 2016 a stříbrná medailistka z loňského mistrovství České republiky Tereza Hábová.

V úloze sedlala svého koně Djazz F a ukázala tak, že mají skvělou formu i na začátku nové sezony. Druhý velmi kvalitní výkon zajela Hana Vášáryová, která se představila s koněm Rock For Hit. Nakonec však její výsledek na vítězství nestačil. Se ztrátou necelého procenta proto obsadila pěkné druhé místo. Soutěž však byla velmi vyrovnaná a napínavá do poslední chvíle.

Během soboty se drezurní jezdci představili hned ve dvou volných sestavách. V rámci vJ/2016 se nejvíce dařilo Kateřině Říhové s koněm Lady Chatterley. V této soutěži nechyběla ani Denisa Vegrichtová, která je velmi všestrannou jezdkyní, což v Lysé dokazuje každý den. Byla totiž úspěšná nejen na parkuru, ale také při čtvrteční všestrannosti. Nastoupila navíc i do této drezurní úlohy, v níž s koněm Artuš obsadila druhou pozici.

Odpoledne se kolbiště zaplnilo voltižními jezdci. Velmi silným týmem byly členky TJ Frenštát pod Radhoštěm, které ovládly všechny tři kategorie jednotlivců. Mezi seniory ženami se z první příčky radovala Weronika Zelinková, která zvítězila s velkým náskokem. Mezi juniorkami pak první místo obsadily Veronika Cábová (junior B) a Tereza Czyžová (junior A). Naopak v týmové soutěži se dobře představil juniorský tým z Albertovce 1. Toto družstvo zvítězilo se ziskem 6,774 bodů. V seniorské kategorii kvalitní výkon ukázal tým z Tlumačova, který dosáhl téměř na 6 bodů.

V rámci večerní show se i tentokrát skákalo při netradičním klání Mini-maxi. Jednalo se o opravdu skvělý úvod večerní show, neboť vítězce Barboře Kmochové se podařilo překonat oxer s výškou překážek 174 centimetrů. Následně nechyběl ani kür v dámském sedle či čtverylka koní Kinských. Velice zajímavá a napínavá byla policejní ukázka, a to konkrétně policejní parkur. Při show se diváci dočkali také ukázky spřežení, voltižní exhibice nazvaná „Nebe vs. peklo“ a svůj comeback na drezurní obdélník zde po roce měl drezurní kůň James Bond s jezdkyní Terezou Hábovou. Tečkou za celým večerem pak udělala dvě dvojspřeží z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, která se prohnala výstavní halou C a stala se tak skvělou pozvánkou na nedělní program.

Tato divácky velmi atraktivní disciplína bude na programu celého závěrečného dne Jezdeckého festivalu 2017. O úplný vrchol se postará kategorie čtyřspřeží, kde se představí kvalitní a početné startovní pole. Začátek programu je plánován již na 8. hodinu. Veškeré informace a podrobnosti naleznete na stránkách pořadatele www.jezdeckyfestival.cz