Úvod ZJP ČJF spřežení v Hradištku pro Vlašice

29.01.2018  |  AUTOR

Letošní 5. ročník Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace otevřelo úvodní kolo v Hradištku u Sadské. V sobotu 27. ledna byly pro jezdce připraveny celkem tři bodované seriálové soutěže. Hned ve dvou z nich nenašel přemožitele Petr Vlašic…

Vrcholem tohoto úvodního mítinku v rámci Zimního jezdeckého poháru ČJF se stala v Hradištku u Sadské soutěž čtyřspřeží, v níž se představilo celkem pět vozatajů. V této dvoukolové soutěži si nejlépe vedl Petr Vlašic, který zapřahal koně Lord 34, Arien 1, Bubin a Ferda. Tomuto účastníkovi se podařilo zajet nejlépe v obou dílčích kolech a v součtu měl více jak desetivteřinový náskok. Před připočtením trestných vteřin za chyby na trase měl nejlepší čas prvního kola Jiří Nesvačil starší, ale právě kvůli několika chybám si dojel až pro celkové třetí místo. Lepší výsledek podal Josef Hrouda, který tak vybojoval druhou pozici.

Petr Vlašic si připsal během prvního mítinku Zimního jezdeckého poháru ČJF 2018 nejvíce bodů do žebříčku i v soutěži dvojspřeží. Díky velice rychlé jízdě v druhém kole, kdy se mu s dvojicí koní Lord 34 a Bubin jako jedinému podařilo stlačit čas pod 80 vteřin, se radoval z první pozice. Se svými dalšími dvěma koňmi, jimiž jsou Arien 1 a Ferda 8, pak obsadil konečnou třetí příčku výsledkové listiny. Druhý byl, stejně jako v kategorii čtyřspřeží, Josef Hrouda.

Nejpočetnější zkouškou sobotního závodního dne se stala soutěž jednospřeží, při níž se na startu sešlo hned 15 účastníků. Nejlepší výkon zde podal Aleš Klička s koněm Ante. Ten porazil druhou Michaelu Lesákovou zhruba o pět vteřin. Třetí místo si pak za svoji jízdu zasloužil Dominik Brumovský s Lotrandem 3.

Sobotní den v Hradištku u Sadské přinesl ještě několik dalších soutěží, v nichž ovšem vozatajové nesbírali body do seriálových žebříčků. Jednalo se o soutěž dvojspřeží pony a také hobby soutěž jednospřeží.

Zimní jezdecký pohár ČJF bude pokračovat již během následujícího víkendu, a to konkrétně v sobotu 3. února v Královicích u Slaného. Tentokrát se však bude jednat o skokové soutěže. Závodit se bude na parkurech až do stupně obtížnosti S*, kdy výška překážek dosahuje 125 centimetrů.

Další závody spřežení se uskuteční o týden později, a to v sobotu 10. února. Dějištěm druhého vozatajského kola budou Slatiňany na Chrudimsku. Další informace o Zimním jezdeckém poháru ČJF 2018 naleznete na adrese www.jezdeckypohar.cz.