Nesvačil vyhrál Zimní pohár ve Slatiňanech. Hrouda na něj nestačil

17.02.2019  |  AUTOR

„Největší soupeři ve čtyřspřeží pro mě budou domácí v čele s Jiřím Nesvačilem juniorem,“ prohlásil vítěz úvodního kola Zimního jezdeckého poháru čtyřspřeží Josef Hrouda poté, co při druhém mítinku ve Slatiňaněch ovládl kategorii párů. A měl pravdu!

Josef Hrouda se v Hradištku u Sadské radoval na začátku února z největšího přídělu bodů do Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace v kategorii čtyřspřeží. Tehdy jen litoval toho, že se mu více nedařilo i v kategorii dvojek. V sobotu 16. února si tak chtěl v této soutěži spravit chuť, což se mu povedlo. Nad domácím Vladimírem Moudrým vyhrál těsně o necelých šest desetin bodu.

Soutěž čtyřspřeží měla na startovní listině osm účastníků a hned tři z toho reprezentují Národní hřebčín, který závody ve Slatiňanech pořádá. Kromě dvou týmů se starokladrubskými vraníky, jež zapřahali zmiňovaný Vladimír Moudrý a Petr Novák, nechyběl ve Slatiňanech ani Jiří Nesvačil junior se svými bělouši z Kladrub nad Labem. A právě z něj měl Josef Hrouda největší obavu při své snaze obhájit triumf z Hradištka. První kolo soutěže zajel Hrouda čistě, ale čas 98,30 na vedení nestačil. Nesvačil sice jednou chyboval, ale i po přičtení pěti trestných sekund měl skóre 95,36.

Druhé kolo Josef Hrouda absolvoval v čase 95,34, ale přičítal si za dvě chyby 10 sekund. Naopak Jiří Nesvačil předvedl precizní jízdu bez penalizace. Časomíra se tentokrát zastavila na hodnotě 93,34 sekundy. Vyhrál tak s náskokem téměř 15 bodů. „Jsem moc spokojený, koně chodili tak, jak měli. Mám složenou čtyřku, která spolu moc nechodí. Dnes to vyšlo maximálně,“ zhodnotil Jiří Nesvačil. „Byl bych moc rád, kdyby tak velká účast ve čtyřspřeží byla i na venkovních závodech,“ dodal k početnému startovnímu poli v této královské kategorii vozatajů. Třetí za Josefem Hroudou skončil Petr Vlašic, čtvrtý byl Vladimír Dlouhý a pátý Petr Novák. Národní hřebčín tak měl všechny své zástupce při závěrečném slavnostním dekorování.

Vedle rámcových soutěží se jela ještě kategorie jednospřeží, která je též započítávaná do Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace. V té nenašla přemožitele stejně jako v Hradištku Michaela Lesáková. Podrobnosti najdete na adrese www.jezdeckypohar.cz.