Milan Domes v Brně uspěl ve všech kategoriích ZJP

18.02.2018  |  AUTOR

V hale Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně se v neděli 18. února uskutečnilo již třetí vozatajské kolo Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace 2018. Ve všech třech kategoriích uspěl Milan Domes, který ovládl kategorii dvojspřeží…

V té s koňmi Bársony a Mágus ani jednou nechyboval a s časem 121,72 sekundy ze dvou rozjížděk zaslouženě zvítězil. Druhý Petr Vlašic byl sice s koňmi Lord 34 a Bubin rychlejší v obou startech, při prvním z nich však jednou chyboval a 5 trestných sekund jej o prvenství připravilo. S dalším párem koní – Arien 1 a Ferda 8 – obsadil bronzovou pozici.

Z nejvyšší příčky se Petr Vlašic nakonec také radoval, a to hned v té nejnáročnější kategorii čtyřspřeží. V té zcela netradičně sestavil hned dvě čtveřice koní. S tou méně zkušenou ale do druhého kola závodu nenastoupil a utkal se jen o 1. místo s Milanem Domesem. Jeho soupeř na rozdíl od soutěže dvojspřeží hned po prvním startu ztrácel 13 sekund, přestože nezaznamenal žádnou chybu. Napodruhé se jednomu shození míčku neubránil, a navíc byl ještě o něco pomalejší. Petr Vlašic tak mohl jet svoji poslední jízdu tzv. na jistotu a vyhrál s náskokem více jak půl minuty.

Milan Domes měl v Brně velmi rušný soutěžní den, jelikož jako jediný se zapojil do všech kategorií. V jednospřeží, které sportovní program zahajovalo, startoval s koněm Pluto XIV-1 SK / Pajkos. I když byl velmi rychlý a cílem projel v obou kolech úplně nejrychleji, pokaždé si připsal navíc 5 trestných sekund za shozený míček. Celkové skóre 117,32 stačilo „jen“ na třetí řádek výsledkové listiny. Michaela Lesáková, která vede žebříček vozatajů v jednospřeží, ani jednou s Inez nechybovala, ale tratí projela o něco pomaleji než Dominik Brumovský, na něhož nakonec ztrácela zhruba tři desetiny sekundy a musela se tentokrát spokojit s druhým místem. Vedení v průběžném bodování seriálu jí ovšem zůstává. Ve dvojspřeží a čtyřspřeží nadále vede bodování Petr Vlašic.

Vozatajové se o další body do halového seriálu utkají už příští neděli 25. února ve středočeských Královicích u Slaného, kde se v sobotu uskuteční i parkurové soutěže. Podrobnější informace o Zimním jezdeckém poháru ČJF najdete na adrese www.jezdeckypohar.cz