Kaczyna úspěšná při Zimním poháru v Nových Zámcích

06.02.2016  |  AUTOR

Polská reprezentantka Maria Kaczyna se účastnila se svými koňmi prvního skokového kola letošního ročníku Zimního Jezdeckého poháru ve skocích, který se uskutečnil v sobotu 6. února v Nových Zámcích. A právě ona vyhrála nejen hlavní soutěž dne…

Maria Kaczyna reprezentující Polsko předvedla úspěšné jízdy s koněm Lord of Fame, s nímž se účastnila parkurů stupně ZL a L*. Právě soutěž L* byla závěrečným parkurem závodního dne, jelikož soutěž o 10 centimetrů vyšší byla zrušena pro nízký počet přihlášených jezdců.

„Elková“ soutěž s výškou překážek 115 centimetrů byla vypsaná s následným rozeskakováním, do něhož se probojovaly čtyři dvojice. Druhou část parkuru se podařilo dokončit všem čtyřem účastníkům bezchybně, a tak o jejich pořadí rozhodoval pouze dosažený čas. O více jak vteřinu nejrychlejší byla Maria Kaczyna a Lord ofFame, kteří dokončili v čase 26,12 vteřiny. Pro druhé místo si dojela Lucie Strnadlová s koněm Fall River Blue VDL před třetí Natálií Kreislovou s koněm Remus 4. Dále se do rozeskakování probojovala ještě Hana Dostálová a Renaissance. Tato domácí jezdkyně však zvolila pomalejší jízdu.

Skvělou formu předvedla Maria Kaczyna již na parkuru ZL, který taktéž vyhrála. Nejen, že jako jediná pokořila hranici 50 vteřin, na druhou Lucii Kumarovou s Rappeur du Ry měla obrovský náskok více jak sedmi vteřin. Tato soutěž se však nezapočítávala do žádného ze seriálových žebříčků.

Do základní túry si nejvíce bodů připíše z parkuru stupně Z (100 cm) Lucie Strnadlová, která v soutěži s následným rozeskakováním předvedla nejlepší výkon s koněm Basta 1. Jezdkyně se zároveň umístila i na čtvrté příčce, a to v sedle svěřence Grasshopper. Druhé místo si zasloužil Ivo Přibyl sedlající koně Cassio a elitní trio doplnila Eliška Machalová a Galetta 1. Obě části tohoto parkuru dokončilo bezchybně deset dvojic.

Během závodního dne se uskutečnily celkem čtyři oficiální soutěže. První z nich byl parkur stupňované obtížnosti do 100 centimetrů, kde se nejvíce dařilo Robertu Novotnému s koněm Hawana. Tato soutěž se zároveň jela i jako hobby, stejně jako další dva parkury na výšce 60 a 80 centimetrů.

Zimní Jezdecký pohár pokračuje dalším kolem již 13. února, kdy se ve Slatiňanech koná již třetí kolo v disciplíně spřežení. Na skokové soutěže se dostane opět v sobotu 20. února. Toto kolo proběhne v Hradištku u Sadské. Podrobné informace o seriálu naleznete na stránkách www.jezdeckypohar.cz