Hattrick Vegrichtové při Zimním Jezdeckém poháru

19.02.2017  |  AUTOR

Zimní Jezdecký pohár České jezdecké federace 2017 měl na programu v sobotu 18. února druhé kolo skokové části seriálu. V té nad ostatní jednoznačně vyčnívala se svými výkony Denisa Vegrichtová, která dokázala zvítězit hned ve třech soutěžích...

Navíc se jednalo o tři nejvyšší soutěžní kategorie. V tzv. velké túře na parkuru stupně S* (125 cm) nenašla přemožitele v konkurenci 21 dvojic nastupujících do základního kola soutěže. Z něj postupovalo 10 nejlepších dvojic do finále a Denisa Vegrichtová byla jednou z těch, co měli ve finále hned dva koně. Vedení se ujala s Artušem 7 poté, co dokončila druhý kurz bez penalizace v čase 45,65 sekundy. S klisnou Phoebe byla nejlepší v úvodu soutěže a nastupovala tak do závěrečného klání jako úplně poslední. V tu chvíli tak již věděla, že jí prvenství nikdo nemůže vzít.

Nakonec s Phoebe kvůli pomalejšímu času obsadila čtvrtou pozici za druhým Miloslavem Příhodou s Clear Jolie a třetím Janem Štětinou na Zentovi-S. Právě Štětina byl dalším z jezdů, jenž postoupili do finále se dvěma koňmi. S Riverdim-S ovšem napodruhé zaznamenal smolné zastavení před jednou překážkou a následně nasbíral 14 trestných bodů. Druhý zmiňovaný i umístěný jezdec Miloslav Příhoda si připsal za svůj výkon 19 bodů, což je úplně stejně, jako před dvěma týdny při prvním kole seriálu. V součtu s 38 body se tak ujal pozice lídra. Tři body za ním zaostává Andrea Halíková, s 27 body je průběžně třetí Kateřina Zigová a o další bod méně má Tereza Mücková. Pátá v pořadí je Denisa Vegrichtová, která bodovala na rozdíl od svých soupeřek letos poprvé, a tak má „jen“ 20 bodů za zmíněné prvenství v soutěži.

Stejně na tom je i v malé túře na úrovni stupně L* (115 cm). Také v této soutěži Vegrichtová vyhrála a obdržela 20 bodů do žebříčku Zimního Jezdeckého poháru. V tomto případě jí bodový příděl přinesl pouze 7. řádek průběžného pořadí. Před ní jsou ale prozatím jen ti jezdci, jež bodovali i před 14 dny při prvním kole seriálu. Aktuálně se z vedení raduje Tereza Mücková s 37 body. Ty získala za druhé a třetí místo v jednotlivých kolech seriálu. Druhá je s 29 body vítězka prvního kola malé i velké túry Andrea Halíková. Další jezdci již mají větší bodovou ztrátu. Součet 20 bodů převyšují ještě Petr Vančura (25 b.), Kateřina Zigová (24 b.), Ulrika Kopřiová (22 b.) a Miloslav Příhoda (21 b.).

Zimní Jezdecký pohár čítal v sobotu 18. února celkem 7 soutěží, byť do seriálu jsou započítávané pouze dvě výše uvedené. Jedním z rámcových klání byla stupňovaná obtížnost do 110 centimetrů. I v tomto případě bylo jméno nejúspěšnějšího jezdce stejné, jako v malé a velké túře zimního poháru. Denisa Vegrichtová byla nejlepší i v tomto případě s Garfieldem. Během jediného dne tak Vegrichtová získala ceny pro vítěze hned třikrát, což se nestává vůbec často. Přitom mezi konkurenty nechyběli např. mistr ČR ve všestrannosti 2016 – Miloslav Příhoda, nebo vítěz velkého finále Českého skokového poháru 2015 a 2016 – Rudolf Doležal.

Kompletní video záznamy z vrcholných částí závodů připravuje internetová televize EquiTV.cz. Veškeré další podrobnosti o Zimním Jezdeckém poháru ČJF najdete na adrese www.jezdeckypohar.cz, kde se také můžete přihlásit k odběru novinek prostřednictvím e-mailu o všech seriálových závodech.