Finále Pony extraligy 2015 objektivem EquiTV

22.11.2015  |  AUTOR

V neděli 22. listopadu vyvrcholily v Herouticích u Neveklova seriály Teenager, Pony liga a Pony extraliga 2015. Hlavní soutěž se střídáním koní ovládla Tereza Lipavská. Její Kačenka 1 se zároveň stala nejúspěšnějším koněm této soutěže...

Tereza Lipavská chybovala pouze s Tony 2 a se 4 trestnými body zvítězila s náskokem 10 bodů na druhou Sofii Najmanovou, která do závodu nastupovala s Nightbeauty T.  Dvě chyby si připsala také v sedle Tony 2 a navíc inkasovala 6 trestných bodů v sedle Leona 16. Pouze jeden trestný bod navíc měla Lucie Melmerová, která tak obsadila třetí příčku. Také ona chybovala jen s koňmi Leon 16 a Tony 2. S Kačenkou a Nichtbeauty T. dokončila čistě. Zatímco Kačenka si udržela čisté skóre se všemi jezdci, Nichtbeauty T. s Michaelou Klugarovou obdržel 10 trestných bodů. Michaela Klugarová se umístila na čtvrtém místě především kvůli 24 trestným bodům za nedokončený parkur s jejím Leonem 16. Dohromady nasbírala 45 bodů.

Ve finále Pony ligy se po dvou bezchybných kolech probojovaly do rozeskakování dvě účastnice. Eliška Hasnedlová se Sargem bohužel v závěrečné části soutěže spletla kurz a tak se musela spokojit s druhým místem. Vítězkou se stala Lucie Melmerová s Forrestem.

Seriál Teenager 2015 vyhrál Martin Vašák s Vanqairem. Ten v druhém kole jednou chyboval, ale 4 trestné body mu k prvenství stačily. Druhá Michaela Klugarová jich nasbírala s Carosem osm, stejně jako třetí Anna Lani Novak s Quidamem-HS. Ta si penalizaci připsala již v prvním kole. V tom druhém již nezaváhala ani jednou, ale měla o něco pomalejší čas než Michaela Klugarová. Marie Benešová s klisnou Dacorou pro změnu chybovala jednou v každém z kol, ale byla ještě pomalejší a dokončila tedy jako čtvrtá v pořadí.

V neděli proběhlo také finále Neatly-Quickly 2015. První kolo na styl vyhrála Laura Najmanová s Havranem 1. V druhém kole na čas byla druhá za Martinou Holcovou s Cardou.